Két csoportban hét csapat pályázik még a negyeddöntőbe a kézilabda-vb-n

handball Horizontal
Slovenia's left back Borut Mackovsek (R) attempts a shot during the 2021 World Men's Handball Championship match between Group IV teams Slovenia and Sweden at the Cairo Stadium Sports Hall in the Egyptian capital on January 22, 2021. (Photo by MOHAMED ABD EL GHANY / POOL / AFP)
Svédország 28-28-as döntetlent játszott Szlovénia válogatottjával az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, pénteken. Ugyanebben a csoportban Egyiptom és Oroszország fölényesen tudott győzni, míg a párhuzamos csoportban a franciák küzdelmes meccsen verték Izlandot, ahogy Portugália is megizzadt Svájc ellen.

A kairói IV. csoportban a szlovénok mindössze kétszer - a 36. percben 18-17-nél és az 58. percben 27-26-nál - vezettek az egész mérkőzésen.

A szlovénok közül a veszprémi Blaz Blagotinsek négy, a szegedi Dean Bombac és Matej Gaber egy-egy, Borut Mackovsek pedig három gólt szerzett. Csapatuk két másodperccel a vége előtt egyenlített: Bombac passzát a beálló Gaber váltotta gólra.

Délután a házigazda Egyiptom rendkívül magabiztosan, kilenc góllal legyőzte Fehéroroszországot. A Telekom Veszprém átlövőjének, az egy gólt szerző Omar Jahijának alig kellett pályára lépnie, pihenhetett a Szlovénia elleni vasárnapi találkozóra.

Az oroszok is nagyon magabiztosan, 12 gólos különbséggel nyertek Észak-Macedónia ellen. A sikerhez a Telekom Veszprém jobbszélsője, Danyiil Siskarjov két, a MOL-Pick Szeged balátlövője, Dmitrij Zsitnyikov három góllal járult hozzá.

Hatosukból az utolsó, vasárnapi játéknap előtt még a svédeknek, a szlovénoknak, az oroszoknak és a házigazda Egyiptomnak is van esélye a negyeddöntőbe jutásra.

A gízai III. csoportban - az előző két világbajnokságon ezüstérmes - Norvégia a várakozásoknak megfelelően magabiztosan, 13 gólos különbséggel győzte le Algériát. A Telekom Veszprém jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen három gólt dobott. A csoport utolsó játéknapja előtt a franciáknak, a norvégoknak és a portugáloknak van esélyük a legjobb nyolc közé kerülésre.

Ugyanitt a hatszoros világbajnok franciák végig szoros meccsen nyertek két találattal Izland ellen, így továbbra is százszázalékosak a tornán. A Telekom Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé négy gólt lőtt.

A vb-n remeklő portugálok négy góllal győzték le Svájcot, így továbbra is minden esélyük megvan a negyeddöntőbe jutásra.

Eredmények: középdöntő, 2. forduló:
III. csoport (Gíza):
Norvégia-Algéria 36-23 (17-11)
Franciaország-Izland 28-26 (16-14)
Portugália-Svájc 33-29 (17-15)
Az állás: 1. Franciaország 8 pont, 2. Norvégia 6 (120-104), 3. Portugália 6 (112-100), 4. Izland 2 (106-97), 5. Svájc 2 (98-107), 6. Algéria 0

IV. csoport (Kairó):
Svédország-Szlovénia 28-28 (15-14)
Egyiptom-Fehéroroszország 35-26 (21-14)
Oroszország - Észak-Macedónia 32-20 (19-9)
Az állás: 1. Egyiptom 6 pont (124-92), 2. Svédország 6 (110-97), 3. Oroszország 5 (118-105), 4. Szlovénia 5 (113-105), 5. Fehéroroszország 2, 6. Észak-Macedónia 0
A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A 25-32. helyért, 2. forduló: II. csoport (Új Főváros):
Ausztria-Chile 33-31 (14-15)
Marokkó-Koreai Köztársaság 32-25 (15-14)
Az állás: 1. Ausztria 4 pont, 2. Chile 2 (75-66), 3. Marokkó 2 (54-61), 4. Koreai Köztársaság 0