Könnyedén nyert a Győr és a Sopron is a női kosárlabda bajnokságban

A Győr a papírformának megfelelően simán, 40 ponttal legyőzte a vendég PINKK-Pécsi 424 csapatát a női kosárlabda NB I első szombati mérkőzésén, később pedig a Sopron is simán nyert.

Iványi Dalma együttese már a félidőre 19 pontos előnyt harcolt ki a nyeretlenül sereghajtó riválisa ellen, amit a folytatásban megduplázott. A mezőny legeredményesebb játékosa a győri Török Ágnes volt, aki 30 ponttal zárt.

A címvédő Sopron Basket könnyedén győzte le a vendég Vasas Akadémiát a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Szekszárd fölényesen, 29 ponttal legyőzte a házigazda Szigetszentmiklóst. A második helyen álló tolnai együttes már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, melynek első húsz percében mindössze 19 pontot kapott.

Eredmények (a magyar szövetség honlapja alapján):
Sopron Basket-Vasas Akadémia 77-50 (23-15, 22-20, 16-6, 16-9)
UNI Győr MÉLY-ÚT - PINKK Pécsi 424 111-71 (30-23, 28-16, 26-17, 27-15)
BKG-PRIMA Szigetszentmiklós - Atomerőmű KSC Szekszárd 60-89 (15-30, 4-20, 18-21, 23-18)