A Falco kikapott Körmenden, és az Alba Fehérvár a második félidőben nyújtott remek játékának köszönhetően 85-79-re nyert a Szolnoki Olajbányász vendégeként a férfi kosárlabda-bajnokság középszakaszának felsőházában.

A találkozón a házigazdák két negyed után 17 ponttal (49-32) vezettek, de a vendégek 14 ponttal bizonyultak jobbnak a harmadik negyedben, majd a záró felvonást kilenc ponttal megnyerve, fordítottak. A mérkőzés legeredményesebbjeként a szolnokiaknál Markeith Cummings 25 ponttal zárt, míg csapattársa, Roko Badzim 19 pontig jutott, miként a vendégek kulcsembere, Vojvoda Dávid is.

A Fehérvárban öt játékos érte el a 10 pontot.

Nagy harc volt a palánkok alatt Forrás: BB1.hu

A Körmend-Falco mérkőzés legeredményesebb játékosaként a körmendieknél Ferencz Csaba 23 ponttal zárt. A középházban a Kecskemét szoros csatában nyert Kaposváron, míg a bennmaradásért zajló párharc első felvonásán magabiztosan győzött házigazdaként az Atomerőmű a PVSK ellen.

Eredmények, középszakasz:
felsőház:
Egis Körmend - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 85-72 (19-22, 23-17, 23-18, 20-15)
korábban:
Szolnoki Olajbányász-Alba Fehérvár 79-85 (24-16, 25-16, 11-25, 19-28)

középház:
Kaposvári KK - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 77-80 (21-15, 26-26, 18-17, 12-22)

a kiesés elkerüléséért, 1. mérkőzés:
Atomerőmű SE - Pécsi VSK-VEOLIA 95-77 (27-14, 22-25, 26-21, 20-17)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-0, az Atomerőmű javára.