A címvédő Szombathely 77-64-es sikert aratott a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I negyeddöntős párharcának szombati második mérkőzésén, ezzel összesítésben már 2-0-ra vezet.

A friss Magyar Kupa-győztes Falco többek között Keller Ákos és Perl Zoltán remek teljesítményének köszönhetően - akik egyaránt 20 pontot szereztek - magabiztosan duplázta meg előnyét Debrecenben, míg a Székesfehérvár szoros mérkőzésen diadalmaskodott a Kecskeméttel szemben, így a szombathelyiekhez hasonlóan már csak egy győzelem választja el az elődöntőtől.

Ezt nem mondhatja el magáról az alapszakaszban második Szolnok, amely kikapott az Egis Körmend otthonában, így a tavalyi ezüstérmes 1-1-re módosította a párharc állását.

A Körmend nyert Forrás: --BB1.hu

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó negyeddöntők következő mérkőzéseit kedden rendezik.

A Zalaegerszeg idegenben 89-84-re legyőzte a Sopront a férfi kosárlabda NB I negyeddöntős párharcának szombati második mérkőzésén, ezzel 2-0-ra vezeti a párharcot.

Bár Juwan Durham volt a mérkőzés legeredményesebb játékosa, de 21 pontja sem volt elég a hazai győzelemhez. A vendégeknél Liam O'Reilly és D'Mitrik Trice is 19 pontot szerzett, a ZTE-t pedig már csak egy győzelem választja el az elődöntőtől.

Eredmények:
negyeddöntő, 2. mérkőzések:

DEAC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 64-77 (21-21, 14-18, 13-18, 16-20)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a Falco javára.

Egis Körmend-Szolnoki Olajbányász 91-71 (25-20, 20-14, 24-19, 22-18)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Arconic-Alba Fehérvár 62-64 (17-12, 15-17, 13-17, 17-18)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Fehérvár javára.

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 84-89 (22-16, 21-26, 23-22, 18-25)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a ZTE javára.