A címvédő és listavezető Szombathely meglepően nagy különbséggel, 36 ponttal nyert Körmenden a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A vasi el Clásicónak is nevezett Körmend–Szombathely rangadó az első negyedben még szorosan alakult, csupán pár pont volt a különbség a két csapat között. A második játékrész elején azonban 26–23-ra már a bajnokságban első helyen álló Falco vezetett és a vendégek a nagyszünetig 43–32-re meg is léptek. A második negyedbe mindössze tizenegy pontot dobtak a hazaiak

A harmadik negyedben szétesett a Körmend, volt, hogy már 21 ponttal vezettek a szombathelyiek és az utolsó játékrész 71–51-es vendégvezetésnél kezdődött, és már csak az volt a kérdés, eljutnak-e a végére 100 pontig a vendégek.

A Falco nem kegyelmezett ellenfelének Forrás: BB1.hu

A végén 101–65-re nyert a Falco, a vendégeknél öten is tíz pont fölött zártak. A telt ház előtt lezajlott vasi rangadó legeredményesebbje két vendégjátékos,

Perl Zoltán és az amerikai légiós Matthew Tiby volt, ők egyformán 18 pontig jutottak, a hazaiaknál Nicola Dogo 16 pontot dobott.

Az élbolyba tartozó csapatok találkozóján az Alba Fehérvár nyert vendége, a Zalaegerszeg ellen a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. Az első negyed még szoros volt, utána azonban a hazaiak egyre jobban elhúztak, és biztosan tartották otthon a két pontot. Ezzel megerősítették stabil második helyüket.

A sereghajtó Budapesti Honvéd meglepő - húszpontos - győzelmet aratott a bő élcsoporthoz tartozó DEAC ellen szombaton a férfi kosárlabda NB I-ben. A hazaiaknál a meccs legeredményesebbjeként az amerikai Isaiah Brown 36 pontot dobott.

A Pécs legyőzte vendégét, a Szolnokot szombaton a férfi kosárlabda NB I-ben. A hazai együttes jobb hajrájának köszönhetően nyert végül nyolc ponttal.

Férfi kosárlabda, NB I

Egis Körmend–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65–101 (21–19, 11–24, 19–28, 14–30)

Arconic-Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 103-76 (25-21, 31-19, 30-23, 17-13)

Budapesti Honvéd Sportegyesület-DEAC 80-60 (22-19, 17-17, 17-15, 24-9)Atomerőmű SE - MVM-OSE Lions 95-82 (24-21, 23-22, 26-14, 22-25)

NKA Universitas Pécs - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 94-86 (20-27, 19-19, 28-24, 27-16)