Mandula Petra magabiztosan, 45 perc alatt legyőzte a hetedik helyen kiemelt spanyol Cristina Torrens-Valerót a 110 ezer dollár összdíjazású budapesti tenisztorna első fordulójában.

Játék

Mutasd meg, mit tudsz! Legyen a tiéd a legjobb csapat!

A világranglistán 78. hazai kitűnőség mindössze két játékot engedélyezett három hellyel előrébb rangsorolt riválisának a Római-parton. A Gubacsi Zsófia, Marosi Katalin kettős viszont kiesett: a magyarokat a cseh Benesova, Nemeckova duó győzte le két sima játszmában.

Az első helyen kiemelt horvát Iva Majoli csak nagy küzdelemben nyert a selejtezőből szerencsés vesztesként feljutott román Andreea Vanc ellen. Meglepetésre kiesett Henrieta Nagyova: a negyedikként rangsorolt szlovák teniszezőt, az argentin Gisela Dulko győzte le.

páros 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Iveta Benesova, Lenka Nemeckova (cseh) - Gubacsi Zsófia, Marosi Katalin 6:2, 6:3

2. forduló:
Conchita Martinez - Granados, Tatjana Perebijnisz (spanyol, ukrán)-Silvija Talaja, Jevgenyija Kulikovszkaja (horvát, orosz) 6:2, 6:2

A csütörtöki műsor magyar érdekeltségű és érdekesebb mérkőzései:
Center-pálya (10 órától):
1. mérkőzés: Magui Serna (spanyol, 2.) - Marosi Katalin
2. mérkőzés: Mandula Petra - Libuse Prusova (cseh)
3. mérkőzés: Iva Majoli (horvát, 1.) - Jelena Jankovic (szerb és montenegrói)
4. mérkőzés: Mandula Petra, Jelena Tatarkova (magyar, ukrán) - Gisela Dulko, Rossana Neffa-de los Ríos (argentin, paraguayi)