Három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyarok a duisburgi kajak-kenu Világkupa-verseny vasárnapi 500 méteres döntői során.

A nők - csakúgy, mint szombaton 1000-en - valamennyi számban az élen végeztek: győzött Kovács Katalin, a Szabó Szilvia, Bóta Kinga páros és a Kovács, Szabó, Viski Erzsébet, Bóta összeállítású négyes. Mellettük Vereckei Ákos, illetve a Kammarer Zoltán, Veréb Krisztián duó állhatott fel a dobogóra. Előbbi az 1000 méteren is győztes ausztrál Baggeley-től kapott ki, utóbbi egységet litván és német hajó előzte meg.

Angyal Zoltán szövetségi kapitány rendkívül hasznosnak értékelte a részvételt: "Ha az olimpiai számokat vesszük figyelembe, nagyon biztató, hogy a nők továbbra is remekelnek, magabiztos győzelmeket aratnak, őrzik előnyüket a többiekkel szemben. A férfi kajakosok szerintem tavalyhoz képest előreléptek, kenuban viszont akadnak gondok. A hosszabb távval, úgy érzem, nem lesz probléma, 500-on viszont egyelőre meglehetősen bizonytalan, hogy egyesben és párosban ki fog szerepelni."

Duisburgban c-1 500-on - a hosszabb távon jól szereplő - Joób Márton és Vajda Attila nem jutott be a döntőbe, csakúgy mint c-2 500-on az ezen a távon olimpiai bajnok Pulai Imre, Novák Ferenc kettős.

200 méteren a magyarok közül csak a nők indultak, s a vasárnap délutáni döntőkben egy-egy ezüst és bronzérmet szereztek. A válogatott így hat elsőséggel, illetve négy második és három harmadik hellyel zárta a duisburgi Vk-t.