Miután az elődöntőben a negyedik helyen kiemelt Marija Sarapova a francia Tatiana Golovint, míg honfitársa, Szvetlana Kuznyecova az első helyen rangsorolt, szintén francia Amélie Mauresmót búcsúztatta, orosz házidöntőt rendeznek a Key Biscayne-i tenisztorna női versenyében.

Sarapova és Golovin találkozóján kiegyenlített volt a küzdelem, a harmadik szettben, az orosz játékos 4:3-as vezetésénél azonban gyorsan eldőlt minden: a francia teniszező bal bokája kifordult. Először úgy tűnt, rövid kezelés után folytatható az összecsapás, de Golovin nem tudott lábra állni, később pedig még kórházba is került.

A férfiaknál a papírformának megfelelően a címvédő - világelső - Roger Federer legyőzte James Blake-et, míg David Ferrer nagy bravúrral nyert a hazai közönség előtt szereplő Andy Roddick ellen.

Eredmények:
nők (3,45 millió dollár összdíjazás), elődöntő:
Sarapova (orosz, 4.) - Golovin (francia, 22.) 6:3, 6:7 (5-7), 4:3-nál Golovin feladta
Kuznyecova (orosz, 12.) - Mauresmo (francia, 1.) 6:1, 6:4