A montenegrói Budvában lejátszották a X. Európa-bajnokság harmadik fordulóját. A kettős győzelemmel rajtoló Szabó Krisztián sötéttel vereséget szenvedett a svéd Tiger Persson Hillarptól. A rajtlistán a 24.helyre rangsorolt Berkes Ferenc játszmája döntetlen lett a szlovén Lenic Luka ellen. Erdős Viktor török, Ruck Róbert szerb, Bérczes Dávid francia, Prohászka Péter orosz, Bánusz Tamás horvát sakkozóval szemben érvényesítette a papírformát. A játéknap szenzációját az első helyen kiemelt, kétszeres olimpiai bajnok örmény Vlagyimir Akopjan veresége jelentette, a görög Hristosz Banikasz szépen túljátszotta neves ellenfelét. Kilenc sakkozó kezdett mesterhármassal.

Az Európa-bajnokság harmadik fordulójában sakkozóink 6,5 pontot szereztek. A játéknapon Szabó Krisztián elszenvedte első vereségét. A svéd Tiger Persson Hillarp ellen a katalán megnyitású partiban a megnyitás után minden rendben volt, de a paksiak sakkozója nem talált jó tervet, a svéd nagymester felülkerekedett. Másodszor remizett Berkes Ferenc, második győzelmét érte el Erdős Viktor, 2,5 pontjával holtversenyben tízedik.

Ruck Róbert szerb, Bérczes Dávid francia, Prohászka Péter orosz, Bánusz Tamás horvát ellenfelet győzött le. Héra Imre orosz, Papp Petra szerb sakkozóval remizett. A jobban sikerült harmadik forduló után a negyedik körben sakkozóink ismét nehezebb párosítást kaptak.

Kilencen még hibátlan teljesítményt nyújtottak, mesterhármassal rajtoltak. A játéknap nagy meglepetését az első helyre rangsorolt örmény Vlagyimir Akopjan veresége jelentette. A görög Hristosz Banikasz szépen túljátszotta neves ellenfelét. A top 25-ből már csak az orosz Erneszto Inarkijev nyerte meg mindhárom partiját.

Marin Bosiocic (horvát, 2578, 2) - Viorel Bologan (moldáv, 2687, 2) döntetlen
Vaszilij Jemelin (orosz, 2578, 2) - Andrej Volokityin (ukrán, 2671, 2) döntetlen
Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2664, 2) - Jevgenyij Romanov (orosz, 2576, 2) döntetlen
Ivan Szokolov (holland, 2657, 2) - Andrej Deviatkin (orosz, 2566, 2) döntetlen
Bojan Vuckovic (szerb, 2576, 2) - Erneszto Inarkijev (orosz, 2656, 2) 0 - 1
Anton Somojev (orosz, 2567, 2) - Mihail Kobalija (orosz, 2634, 2) döntetlen
Friso Nijboer (holland, 2559, 2) - Szergej Fedorcsuk (ukrán, 2633, 2) 0 - 1
Pavel Maletin (orosz, 2557, 2) - Loek van Wely (holland, 2625, 2) 0 - 1

Az élmezőny állása:
1-9. Loek van Wely (holland), Erneszto Inarkijev (orosz), Georg Meier (német), Hristosz Banikasz (görög), Zdenko Kozul (horvát), Tiger Persson Hillarp (svéd), Szergej Fedorcsuk (ukrán), Merab Gagunasvili (grúz) és Ciprian-Costica Nanu (román) 3 pont
10-44. Andrej Volokityin (ukrán), Jevgenyij Tomasevszkij (orosz), Vioerel Bologan (moldáv), Borki Predojevic (boszniai), Constantin Lupulescu (román), ... Erdős Viktor 2,5