Magyar győztes az öttusa vk-döntőben

World Modern Pentathlon Championships Russia Moscow celebrate gold medalist UIPM senior modern pentathlon world championships women's final SQUARE FORMAT
Alekszejev Tamara (balra) automatikusan döntőbe jutott
Alekszejev Tamara nyerte a nők versenyét az öttusázók világkupa-sorozatának litvániai döntőjében, Vilniusban. Kovács Sarolta hetedik, Varga Eszter pedig 29. lett.

A körvívást - melynek során mindenki mindenkivel megmérkőzött - már csütörtökön, még a férfiak versenyét megelőzően lebonyolították, s 28 győzelemmel, illetve 7 vereséggel Alekszejev az élen állt.

A 200 méteres úszásban 2:19.56 perccel a 15. időt érte el, de így is első volt összesítésben, akárcsak a lovaglás után, melyben hibátlan teljesítménye 300 pontot ért. A lövészetekkel megszakított 4x800 méteres futást 12:37.04 perc alatt teljesítette, ez a 15. legjobb eredmény volt, s ezzel is magabiztosan végzett az élen az olimpiai és világbajnok litván Laura Asadauskaite előtt.

Alekszejev Tamara (balra) Forrás: Anadolu Agency/2016 Anadolu Agency/Sefa Karacan

Kovács, a tavalyi év egyéni vb-aranyérmese a pástokon 20 ellenfelét győzte le és 15-től kapott ki, ezzel akkor kilencedik volt, a szombati folytatásban aztán az uszodában 2:10.45-tel a második leggyorsabbnak bizonyult, amivel fel tudott jönni a hatodik helyre, majd Alekszejevhez hasonlóan hiba nélkül, szintidőn belül ment végig a lovaspályán, így már a harmadik helyen állt. A kombinált számban viszont - 12:50.01-es eredménnyel - négy helyet visszacsúszott.

A finálé harmadik magyar résztvevője, Varga Eszter 11/24-gyel zárta a vívást, 2:16.56-ot úszott, 291 pontot lovagolt és 13:22.01 perc alatt teljesítette a lövészetes futást.

A döntőben a vk-sorozat négy állomásán elért eredmények alapján lehetett elindulni.