Primoz Roglic mindenkit állva hagyott a Milánó-Torino egynapos kerékpárverseny utolsó emelkedőjén. A szlovén bringás sokadik nagy sikerét aratta a 2021-es esztendőben.

A 4,9 kilométer hosszú Superga nevű hegyen dőlt el az idei verseny. Először a kétszeres Tour de France-győztes Tadej Pogacar támadott az átlagban 9,1 %-os meredekségű emelkedőn, azonban nem ő lett az a szlovén, aki a végén nevetett.

Adam Yates visszatámadásával nem ő, hanem Primoz Roglic tudott csak menni. A brit az olimpiai bajnokot is megtámadta, aki ezt könnyedén átvette, és 300 méterrel a vége előtt úgy indult meg, hogy Yates nem tudta tartani vele a lépést.

Szerdai sikerét megelőzően Roglic idén a Vuelta és az olimpia egyéni időfutama mellett a baszk körversenyt és a Giro dell'Emiliát is megnyerte.

A síugróból lett kerékpárosnak immáron az először 1876-ban megrendezett egynaposról is van győzelme. A mezőnyben két magyar versenyző is ott volt, Fetter Erik a 84., Valter Attila a 105. helyen ért célba.