A francia Aurélien Paret-Peintre nyerte kedden a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszát, amelyen Fetter Erik 115. helyen ért célba.

A Venosa és Lago Laceno között rendezett etapot az idei viadal első hegyi befutója zárta, amelyen Paret-Peintre és a norvég Andreas Leknessund vívott egymással nagy csatát. Végül előbbi bírta jobban, ezzel pályafutása első szakaszgyőzelmét ünnepelhette háromhetes körversenyen.

Paret-Peintre nyerte az első hegyi befutót Forrás: AFP/Luca Bettini

Mindeközben a második helyen célba érkező Leknessund is elégedett lehetett, ugyanis eredményével átvette összetettben a vezetést a belga Remco Evenepoeltől, aki a 19. helyen ért célba. A 23 esztendős

Leknessund 1981 óta az első norvég, aki a rózsaszín trikót viselheti,

akkor Knut Knudsen vezette az összetettet.

Eredmények (a Giro honlapja alapján):
4. szakasz, Venosa-Lago Laceno, 175 km (hegyi befutó):
1. Aurélien Paret-Peintre (francia, AG2R Citroën Team) 4:16:04 óra
2. Andreas Leknessund (norvég, Team DSM) 2 másodperc hátrány
3. Toms Skujins (lett, Trek-Segafredo) 57 mp h.
...115. Fetter Erik (EOLO-Kometa) 15:01 perc h.

Az összetett élcsoportja:
1. Leknessund 14:35:44 óra
2. Remco Evenepoel (belga, Quick-Step Alpha Vinyl) 28 másodperc hátrány
3. Paret-Peintre 30 mp h.
...121. Fetter 31:23 perc h.

Az olasz körverseny szerdán a Atripalda és Salerno közötti 171 kilométeres szakasszal folytatódik. A 106. Giro d'Italia mezőnye összesen 3489 kilométert tesz meg és mintegy 51 400 méter szintkülönbséget küzd le, amíg május 28-án célba ér Rómában.