Kapás Boglárka szerezte az első magyar győzelmet a budapesti úszó világkupán

TELEGDY-KAPÁS Boglárka
Budapest, 2023. október 20. A győztes kínai Zsang Jü-fej (j) és a harmadik helyezett Kapás Boglárka a női 200 méteres pillangóúszás döntője után az úszók világkupa-sorozatának utolsó, budapesti állomásán a Duna Arénában 2023. október 20-án. MTI/Hegedüs Róbert
Kapás Boglárka és Betlehem Dávid révén megszületettek az első magyar győzelmek a World Aquatics úszó világkupa idei sorozatában, Budapesten.

A Duna Arénában zajló harmadik, egyben záróállomás szombati programjának első döntőjében a 30 éves Kapás 400 méter vegyesen diadalmaskodott.

"Egy kicsit jobb időt szerettem volna ebből kihozni, de egy ilyen közönség előtt ez egy remek verseny volt, amely némi túlzással egy országos bajnoki döntőnek felelt meg" - nyilatkozta Kapás, aki pénteken 200 méter pillangón volt harmadik.

Kapás Boglárka második érmét szerezte a Duna Arénában Forrás: MTI/Hegedüs Róbert

Nem kellett sokat várni az újabb magyar sikerre, igaz, ez gyakorlatilag borítékolható volt, ugyanis férfi 1500 méter gyorson a legjobb hazai versenyzők ugrottak medencébe. A győztes Betlehem Dávid és a második helyen célba csapó Sárkány Zalán is egyéni csúcsot úszott.

"A nyári vb-n ezzel döntős lettem volna, nagyon köszönöm a családomnak és a barátaimnak, akik ma itt voltak és szurkoltak nekem. És persze a csapattársaimnak, akikkel napi szinten hatszor ennyit úszunk körülbelül" - fogalmazott Betlehem.

Ezt követően Németh Nándor ugrott medencébe 50 méter háton és a hetedik helyen zárt, majd jött a 200 méter gyors döntője, két magyarral, Pádár Nikolett-tel és Ugrai Pannával. Előbbi végül kilenc századdal lemaradva a dobogós helyezéstől, a fukokai világbajnokságon olimpiai szintet érő egyéni csúcsát (1:56.55) jócskán megjavítva 1:56.17-tel a negyedik, utóbbi pedig a nyolcadik lett. A 17 esztendős Pádár ezzel egyben megjavította saját korosztályos Európa-csúcsát is.

Kaylee McKeown világcsúccsal nyert női 100 méter háton. Az ausztrál klasszis 57.33 másodperces idővel csapott célba, így 12 századot faragott saját, 2021-es 57.45 rekordjából. A háromszoros olimpiai bajnok, 22 esztendős világsztárnak ez már a második világcsúcsa a Duna Arénában, pénteken 50 méter háton is minden idők legjobb idejével nyert.

Férfi 200 méter vegyesen Holló Balázs hatodikként csapott célba, majd Németh Nándor 100 méter gyorson kilenc századdal lemaradva a dobogóról ötödik lett.

A nap utolsó egyéni fináléjában Márton Richárd és Balogh Levente volt érdekelt 200 méter pillangón, előbbi akárcsak az előző állomáson, Athéban, ezúttal is második lett, utóbbi pedig a nyolcadik helyen zárt.

A zárószámban, a férfi 4x200 méter gyorsváltóban az ausztrálok győztek, a Holló Balázs, Rasovszky Kristóf, Németh Nándor, Márton Richárd összeállítású staféta a második helyen végzett.