Kamerun hihetetlen izgalmak közepette, hosszabbítás után büntetőkkel győzte le Szenegált a labdarúgó Afrika-kupa döntőjében,  s így megvédte címét. A meccs hőse Alioum Boukar, a kameruniak kapusa volt, aki két szenegáli büntetőt is kivédett.

Fotó: EPA
Kamerun újra Afrika legjobbjának bizonyult

A hosszabbításban sem esett gól, a kameruniak az utolsó percben nagy ziccert hagytak ki. A büntetőpárbaj során a címvédő együttesből Wome és Song hibázott, a szenegáliak közül viszont Faye, Diouf és Cisse sem tudott a hálóba találni, így Winfried Schäfer szövetségi kapitány válogatottja szerezte meg az első helyet.

A Szelidíthetetlen Oroszlánoknak nevezett csapat negyedszer nyerte meg az Afrika-kupát.

Afrika-kupa, döntő:
Kamerun - Szenegál 0-0, 11-esekkel: 3-2

Az 1957 óta íródó története során ötödször dőlt el tizenegyesekkel az Afrika-kupa, Kamerun ásodszor hódította el büntetőkkel a cíet. Tavaly Nigéria ellen 2-2 volt a hosszabbítás után az eredmény, majd 4-3-ra nyertek Songék. Kamerun először 1984-ben végzett az élen, majd 1988-ban, 2000-ben és most. A korábbi három fináléban mindig Nigériánál bizonyult jobbnak. A német Winfried Schäfer vezette válogatott mostani sikerével beérte az eddig szintén 4-4 alkalommal győztes Egyiptomot és Ghánát.