Az FC Barcelona Lionel Messi mesterhármasával magabiztosan győzte le az utolsó húsz percben emberhátrányban futballozó Valenciát a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Real Madrid nem hagyta sokáig örülni a címvédőt, a barcelonai mérkőzést követően 4-1-re nyert a Valladolid otthonában, és továbbra is vezeti a tabellát.

Az első félidőben még tartotta magát a Valencia a Nou Campban, a második játékrészben viszont beindult a Messi-henger. Az aranylabdás argentin az 56. percben négy védőt becsapva, remek cselek után volt eredményes.

Messi - 1-0

Hedwiges Maduro kiállítása végleg megpecsételte a vendégek sorsát, Messi az utolsó 10 percben még további két gólt szerzett. A 82.-ben Henry keresztlabdájával indult meg a jobbszélen, majd két védő között csavarta el a labdát ballal, 13 méterről a hosszúba (2-0).

Messi - 2-0

Két percre rá, valenciai labdavesztést követően Henryhoz került a labda, aki a jobb oldalon meginduló Messit szöktette, s a támadó ezúttal szemtelenül, jobbal pöckölte el a labdát a kapus alatt.

Messi - 3-0

A Barca csak körülbelül 45 percig vezette a a táblázatot, a Valladolid ellen pályára lépő Real Madrid ugyanis 4-1-re győzött. A BL-búcsú miatt roppant csalódott fővárosiak nyerő embere a mesterhármast elérő Gonzalo Higuaín volt, ami azért érdekes, mert Cristiano Ronaldo szerint az argentin csatár kihagyott helyzetei miatt esett ki a kupából a Real. A vasárnapi bajnokin a portugál aranylabdás is betalált, ő lőtte a madridiak első gólját.