Messi jubileumi szabadrúgásgólja győzelmet ért a rangadón a Barcának

Horizontal
Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi celebrates after scoring during the Spanish league football match FC Barcelona against Club Atletico de Madrid at the Camp Nou stadium in Barcelona on March 04, 2018. / AFP PHOTO / Pau Barrena
A La Liga 27. fordulójában a listavezető Barcelona csapata a második helyen álló Atlético Madridot fogadta. Ernesto Valverde csapata ugyan végig dominált a mérkőzésen, de nem tudott sok veszélyes helyzetet kialakítani, viszont Lionel Messi így is tudott villanni: egy parádés szabadrúgással megszerezte pályafutása 600. gólját, egyúttal a győzelmet is csapatának.

A mérkőzésnek jóval nagyobb volt a tétje, mint azt mondjuk 1-2 hónappal korábban gondolták volna, amikor a Barcelona utcahosszal vezette a bajnokságot, előnye azonban 5 pontra olvadt a forduló előtt.
Az első félidő eleje hatalmas Barca-fölényt hozott, de veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani a hazai együttes,

jól zárt az Atlético védelme.

Aztán a 25. percben Lionel Messi ellen szabálytalankodtak mintegy 22 méterre a madridi kaputól. A sértett odaállt, és gyönyörűen tekert a felsőbe, Jan Oblak csak beljebb simogatta a labdát, így Messi pályafutásának 600. gólja fantasztikusra sikeredett.

Messinek ebben a szezonban ez volt az 5. szabadrúgásgólja (zsinórban a harmadik bajnokiján lőtt ilyet), ennél többet egyetlen topligás játékos sem szerzett.

A gól megfogta a vendégeket, hamar jött egy Suárez-helyzet, majd Coutinho is szépen szlalomozott végig a védők között, de a lövését könnyedén fogta Oblak.

Majd ismét a brazil próbálkozott, de a szlovén kapus megint a helyén volt.

Több esemény már nem volt az első félidőben, és a második sem indult izgalmasabban. Az Atlético kezdett magára találni, egyre többször lépte át a félpályát Diego Simeone együttese, de Ter Stegen kapuja nem forgott veszélyben. A 74. percben Busquets eladott labdája után vezethetett ígéretes kontrát az Atlético, de Griezmann csúnyán fölé lőtt.

Lionel Messi 600. gólja a győzelmet jelentette a Barcának Forrás: AFP/Pau Barrena

Nem sokkal később Busquets közeli kapáslövését védte Oblak, majd ismét Coutinho bolondította meg a madridi védőket, aztán esett egy nagyot a tizenhatoson belül, de nem kapott büntetőt.

A 86. perc elején közel volt az egyenlítéshez a vendégcsapat, de

Gameiro gólját érvénytelenítette a játékvezető, mert előtte Diego Costa lesen állt.

Többre már nem futotta az Atlético erejéből, ami azt jelentette, hogy a Barcelona győzött, és ismét 8 pont az előnye a tabellán. Érdekesség, hogy Diego Simeonénak ez volt az első veresége Ernesto Valverde ellen.