A Haladás idén először győzött idegenben, a Loki gólfesztivált rendezett

Kovács Lóránt, Haladás
A szombathelyi Kovács Lóránt gólöröme a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában játszott Diósgyőri VTK - Swietelsky Haladás mérkőzésen a mezőkövesdi stadionban
A labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójának kiesési rangadóján a Szombathelyi Haladás 2-1-re legyőzte a Diósgyőrt a mezőkövesdi városi stadionban. A tavasszal ez idáig nyeretlen Debrecen Pakson rendezett gólfesztivált. A Budapest Honvéd a Bozsik Stadionban nyert a sereghajtó Balmazújváros ellen, míg a Puskás Akadémia kulcsfontosságú kiesési rangadón diadalmaskodott a Vasas fölött az újpesti Szusza Ferenc Stadionban.

Diósgyőri VTK-Swietelsky Haladás 1-2 (0-1)
Mezőkövesd, 1472 néző, v.: Karakó
Diósgyőri VTK: Antal - Brkovic, Lipták, Karan (Tamás, a szünetben), Óvári (Sesztakov, 55.) - Kocsis G., Hasani, Vela, Ugrai - Ioannidisz, Bacsa (Makrai, 77.)
Swietelsky Haladás: Király - Schimmer, Wils, Kolcák, Bosnjak (Németh M., 66.) - Jagodics, Jancsó (Kovács L., 7.) - Mészáros, Rácz, Halmosi - Rabusic (Williams, 31.)
gólszerzők: Ugrai (61.), illetve Mészáros (20.), Kovács L. (49.)
sárga lap: Karan (28.), Lipták (84.), illetve Schimmer (26.), Williams (92.)

A Diósgyőr a legutóbbi három fordulóban csak két pontot szerzett, ráadásul szerdán kiesett a Magyar Kupából. A DVTK csupán hat ponttal előzi meg a két kieső helyen álló csapatot, a Haladást és a Balmazújvárost. Így aztán kulcsfontosságú volt számára a hétvégi bajnoki. A Haladás vendégként nem szerepelt jól az elmúlt időszakban, tavasszal eddigi mind a három idegenbeli meccsét elveszítette. Kikapott az Újpesttől, a Mezőkövesdtől és a Honvédtól is.

Bódog Tamás csapata nehéz helyzetbe kerülhet a bajnokság hajrájában Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Az ötödik percben a diósgyőri Ugrai Roland bolondított meg három szombathelyi védőt, majd gyanús körülmények között a földre került, azonban Karakó játékvezető nem ítélt tizenegyest.

A 13. percben kis híján megszerezte a vezetést a Haladás.

A cseh Michael Rabusic sarokkal visszatett labdája után Mészáros Karol célozta meg a jobb alsó sarkot, azonban a diósgyőri Antal Botond óriási bravúrral hárított.

A 20. percben előnybe kerültek a szombathelyiek. Predrag Bosnjak baloldali beadása elsuhant a védők előtt, a hosszú oldalon érkező Mészáros pedig tíz méterről, ráfordulásból a kapuba bombázott (0-1).

A folytatásban Bódog Tamás csapata becsülettel ment előre, míg a Haladás kedvére kontrázhatott. Több azonban már nem született az első félidőben.Fordulás után a DVTK kezdett aktívabban, Óvári Zsolt egy távoli lövéssel tesztelte Király Gábort, de az egykori válogatott kapusnak nem okozott problémát.

A 49. percben ismét betalált a Haladás.

Rácz Barnabás átadásával Kovács Lóránt indult meg a diósgyőri kapu felé, átverekedte magát a kilépő Lipták Zoltánon, majd 13 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0-2).

Az 54. percben ismét Ugrai próbálkozott. A válogatott támadó 18 méterről tekert a bal alsó sarok irányába, Királyról kipattant a labda, de szerencséjére a szombathelyi védők tisztázni tudtak a kipattanóra érkező Óvári elől.

A 61. percben szépített a Diósgyőr.

A belga Stef Wils szerencsétlen felszabadítására Ugrai Roland csapott le, és 18 méterről a bal alsó sarokba bombázott (1-2).

A 82. percben eldönthette volna a mérkőzést a Haladás.

Rácz Barnabás bolondított meg három diósgyőri védőt a tizenhatoson belül, majd a hosszú oldalon érkező Halmosi Péterhez nyesett, aki lekészítette a labdát a szemből érkező Kovács Lórántnak, azonban a Hali második gólszerzője 11 méterről fölé lőtt.

Három perccel később ismét Kovács lehetett volna hős, egyedül lépett ki ziccerben, de a labdát a kivetődő Antal Botondba lőtte. Az utolsó percekben a DVTK még felívelésekkel próbálkozott, de Király Gábor rutinból lehúzta a labdákat.

A Haladás először nyert idegenben a tavaszi szezonban, a Diósgyőr zsinórban negyedik mérkőzésén maradt nyeretlen.

A mérkőzést tíz emberrel befejező Paks hazai pályán 5-2-re kikapott a Debrecentől.

Paksi FC-Debreceni VSC 2-5 (0-2)
Paks, 1300 néző, v.: Bognár
Paks: Verpecz - Vági (Kulcsár D., a szünetben), Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Papp K., Kecskés (Nikházi, a szünetben), Bertus, Haraszti (Fejes, 70.) - Hahn, Bartha
DVSC: Nagy S. - Kinyik, Bényei, Szatmári, Barna - Varga K. (Bereczki, 84.), Jovanovic, Tőzsér, Bódi - Tabakovic (Takács T., 56.), Könyves (Filip, 73.)
gólszerzők: Hahn (48., 69.), illetve Könyves (31., 40.), Tabakovic (49., 55.), Takács T. (64.)
kiállítva: Kulcsár D. (66.)
sárga lap: Szabó J. (53.), Nikházi (62.), Bertus (81.), illetve Könyves (42.)

A mérkőzés kezdeti szakaszában a vendégek irányítottak, de aztán fokozatosan a Paks került fölénybe, kapufát is lőtt. Ennek fényében kissé meglepő volt, hogy a Debrecen vezetést szerzett, a remek formában lévő Könyves Norbert volt eredményes.

A hazaiak nem tudtak reagálni, sőt Könyves egy kiugratást követően megduplázta az előnyt.

A szünet után gyors gólváltást láthatott a közönség, előbb Hahn lőtte ki 18 méterről a bal alsó sarkot, majd azonnal jött a válasz: Tabakovic egy baloldali beadás után kotorta a hálóba a labdát.

A paksi védelem a folytatásban sem állt a helyzet magaslatán, Tabakovic is duplázott,

majd néhány perccel később a helyére beállt Takács ugyancsak betalált.

Kulcsárt a félidő derekán reklamálásért kiállította a játékvezető, s ugyan Hahn második góljával emberhátrányban is szépíteni tudott a hazai csapat, ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő.

A házigazdák öt veretlenül megvívott bajnoki után kaptak ki ismét, míg a vendégek hat nyeretlen meccset követően - december 2-a óta először - gyűjtötték be ismét a három pontot. A DVSC ezzel megelőzte riválisát a tabellán.

Teljes lista

A címvédő Budapest Honvéd hazai pályán 2-0-ra legyőzte a sereghajtó Balmazújvárost.

Budapest Honvéd-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-0 (0-0)
Bozsik Stadion, 1534 néző, v.: Kassai
Budapest Honvéd: Gróf - Heffler, Kamber, Baráth (Kosút, a szünetben) - Ikenne-King (Lukács, 70.), Gazdag (Danilo, 70.), Nagy G., Banó-Szabó, Kukoc - Eppel, Lanzafame
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Horváth L. - Uzoma, Tamás, Rus, Habovda - Haris, Majsuradze (Habovda, 80.), Sigér (Harsányi, 85.), Vajda - Andric, Sindagoridze (Arabuli, 62.)
gólszerzők: Danilo (74.), Lanzafame (91., 11-esből)
sárga lap: Nagy G. (26.), Danilo (82.), illetve Horváth L. (73.), Habovda (76.), Sigér (69.)

A Honvéd az első perctől kezdve nagy fölényben futballozott, de komoly helyzetet nem tudott kidolgozni. A vendégek az első 45 percben nem találták el a kispestiek kapuját, ennek ellenére a második félidő elején a találkozó első ziccerét ők puskázták el. Ezt követően sokáig nem történt említésre máltó esemény, majd a csereként pályára lépő Danilo négy perccel az után, hogy Supka Attila pályára küldte, lefutotta ellenfelét és a kapuba lőtt.

A 84. percben óriási egyenlítési lehetőség adódott a Balmazújváros előtt, de Arabuli büntetőjét Gróf hárította.

A 90. percben a Honvéd is 11-est kapott, Lanzafame pedig kis szerencsével, november 18. után újra gólt szerzett az élvonalban.

A Puskás Akadémia 2-1-re nyert a Vasas vendégeként.

Vasas-Puskás Akadémia 1-2 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 1100 néző, v.: Iványi
Vasas: Nagy G. - Burmeister, Benes, Risztevszki - Berecz, Egerszegi (Pavlov, 67.), Vida, Hangya - Remili (Vogyicska, a szünetben), Ádám, Barczi (Vaskó, 77.)
Puskás Akadémia: Hegedüs L. - Poór, Hegedűs J., Spandler, Trajkovski - Zsidai (Szakály P., 88.) Balogh B. - Molnár G. (Mevoungou, 65.), Knezevic, Perosevic - Diallo (Radó, 50.)
gólszerzők: Mevoungou (93., öngól), illetve Spandler (22.), Radó (84.)
sárga lap: Berecz (45+1.), Vaskó (80.), illetve Trajkovski (15.), Diallo (23.), Poór (67.), Mevoungou (73.)

A mérkőzés elején a Vasas volt kezdeményezőbb, a 22. percben mégis a vendégek jutottak vezetéshez: egy felcsúti szabadrúgás után a védő Spandler Csaba volt eredményes közelről.

A hátrányba került házigazdák a szünetig több helyzetet kidolgoztak, de a befejezéseknél nem voltak elég pontosak és szerencsések, így elmaradt az egyenlítés.

A második félidőben továbbra is az angyalföldiek irányították a játékot, mezőnyfölényük idővel ígéretes lehetőségeket eredményezett.

Ám hiába érkeztek a kispadról a friss cserejátékosok - egyikük, az alapesetben középhátvéd Vaskó Tamás csatárként próbálkozott - a hazaiak nem tudtak egyenlíteni. A 84. percben aztán a felcsútiak Radó András góljával bebiztosították a győzelmüket.

A Vasas a ráadásban egy öngóllal szépített, de így is pont nélkül maradt.

A PAFC ezt megelőzően december 9-én nyert a bajnokságban, idén eddig háromszor döntetlent játszott és kétszer kikapott. Pintér Attila együttese a Vasas legyőzése előtt vendégként hét bajnoki összecsapásán volt nyeretlen.