Társoldalunk:

Kettős vereséggel búcsúzott a Dunaszerdahely az El-től

2019.08.01. 22:10

A Dunaszerdahely 3-2-re kikapott a görög Atromitosz vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtezőjében, a második forduló csütörtöki visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

A győztes görögök kapuját Megyeri Balázs védte, magyar csapattársa, Ugrai Roland a cseresorból nézte végig a találkozót. A Dunaszerdahely csapatkapitánya, Kalmár Zsolt, valamint Vida Máté végig a pályán volt, előbbi büntetőből gólt is szerzett, Vida Kristopher pedig a szünet után állt be. 

Megyeri Balázsnak tavaly remek szezonja voltForrás: Atrómitosz/Twitter

Nagy Dominik együttese, a varsói Legia gól nélküli döntetlent játszott a finn KuPS otthonában, és ezzel továbbjutott. A magyar játékos kezdő volt, és csak a 91. percben cserélték le.

Korhut Mihály végigjátszotta az Arisz Szaloniki mérkőzését, amelyet görög csapata 1-0-ra megnyert a ciprusi AEL Limasszol otthonában, így a harmadik körbe jutott.

A ciprusi Apollon házigazdaként hosszabbítás után 3-1-re legyőzte az ír Shamrock Rovers együttesét, ezzel továbbjutott a második fordulójából. A ciprusiak magyar futballistája, a nyáron Mezőkövesdről igazolt Szalai Attila a visszavágó 58. percében lépett pályára és hat perccel később a hálóba talált.

A horvát NK Osijek tizenegyesekkel búcsúzott a labdarúgó Európa-liga selejtezőjétől. Az eszékiek a múlt heti 1-0-s vereség után hazai pályán 1-0-ra legyőzték a bolgár CSZKA Szófia együttesét, és mivel a hosszabbításban sem született újabb gól, tizenegyes-párbajra volt szükség, amit a vendégek nyertek.

A horvátok magyar játékosa, Kleinheisler László kezdő volt, de a szünetben lecserélték.

Európa-liga, selejtező, 2. forduló, visszavágók:
Zorja Luhanszk (ukrán)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 1-0 (1-0)
Tj.: a Zorja Luhanszk kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.
Kuopio PS (finn)-Legia Warszawa (lengyel) 0-0
Tj.: a Legia Warszawa, 1-0-s összesítéssel.
FC Riga (lett)-Piast Gliwice (lengyel) 2-1 (1-1)
Tj.: az FC Riga, 4-4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.
BK Häcken (svéd)-AZ Alkmaar (holland) 0-3 (0-1)
Tj.: az AZ Alkmaar, 3-0-s összesítéssel.
Levszki Szófia (bolgár)-AEK Larnaca (ciprusi) 0-4 (0-2)
Tj.: az AEK Larnaca kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Partizani Tirana (albán) 1-1 (0-1)
Tj.: a Sheriff Tiraspol, 2-1-es összesítéssel.
AEL Limasszol (ciprusi)-Arisz Szaloniki (görög) 0-1 (0-1)
Tj.: az Arisz Szaloniki, 1-0-s összesítéssel.
Makkabi Haifa (izraeli)-Racing Strasbourg (francia) 2-1 (2-1)
Tj.: a Racing Strasbourg, 4-3-as összesítéssel.
KÍ Klaksvík (feröeri)-FC Luzern (svájci) 0-1 (0-1)
Tj.: a Luzern, kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.
Malmö FF (svéd)-NK Domzale (szlovén) 3-2 (2-2)
Tj.: a Malmö, 5-4-es összesítéssel.
Dinamo Tbiliszi (georgiai)-Gabala PFK (azeri) 3-0 (0-0)
Tj.: a Dinamo Tbiliszi kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.
FK Baumit Jablonec (cseh)-FA Pjunik (örmény) 0-0
Tj.: a Pjunik, 2-1-es összesítéssel.
Atromitosz (görög)-Dunaszerdahely (szlovák) 3-2 (2-0)
Tj.: az Atromitosz kettős győzelemmel, 5-3-as összesítéssel.
Neftci Baku (azeri)-Arszenal Tula (orosz) 3-0 (0-0)
Tj.: a Neftci Baku kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.
FK Liepaja (lett)-IFK Norrköping (svéd) 0-1 (0-0)
Tj.: a Norrköping, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.
Apollon (ciprusi)-Shamrock Rovers (ír) 3-1 (1-0, 2-1, 3-1) - hosszabbítás után
Tj: az Apollon, 4-3-as összesítéssel.
Zrinjski Mostar (bosnyák)-FC Utrecht (holland) 2-1 (0-1, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után
Tj.: a Zrinjski Mostar, 3-2-es összesítéssel.
PFC Ludogorec (bolgár)-Valur Reykjavík (izlandi) 4-0 (2-0)
Tj.: a Ludogorec, 5-1-es összesítéssel.
Progres Niedercorn (luxemburgi)-Glasgow Rangers (skót) 0-0
Tj.: a Rangers, 2-0-s összesítéssel.
Bröndby IF (dán)-Lechia Gdansk (lengyel) 4-1 (1-0, 2-1, 3-1) - hosszabbítás után
Tj.: a Bröndby, 5-3-as összesítéssel.
Esbjerg fB (dán)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 0-0
Tj.: a Sahtyor Szoligorszk 2-0-s összesítéssel.
Gzira United (máltai)-FK Ventspils (lett) 2-2 (1-0)
Tj.: a Ventspils, 6-2-es összesítéssel.
Olimpija Ljubljana (szlovén)-Yeni Malatyaspor (török) 0-1 (0-0)
Tj.: a Yeni Malatyaspor, 3-2-es összesítéssel.
FCSB (román)-Alaskert FC (örmény) 2-3 (1-3)
Tt.: az FCSB (5-3-as összesítéssel).
Eintracht Frankfurt (német)-Flora Tallinn (észt) 2-1 (1-1)
Tj.: az Eintracht Frankfurt, kettős győzelemmel (4-2).
Sturm Graz (osztrák)-FK Haugesund (norvég) 2-1 (1-0)
Tj.: a Haugesund (3-2).
Linfield FC (északír)-HB Tórshavn (feröeri) 1-0 (1-0)
Tj.: a Linfield (3-2).
Spartak Trnava (szlovák)-Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 3-1 (1-0)
Tj.: a Lokomotiv Plovdiv, idegenben szerzett több góllal (3-3).
NK Osijek (horvát)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-0 (1-0, 1-0, 1-0) - tizenegyesekkel: 3-4
Tj.: a CSZKA Szófia, tizenegyesekkel.
Aberdeen FC (skót)-Csihura Szacshere (georgiai) 5-0 (2-0)
Tj.: az Aberdeen (6-1).
Partizan Beograd (szerb)-Connah's Quay (walesi) 3-0 (0-0)
Tj.: a Partizan, kettős győzelemmel (4-0).
Vitoria Guimaraes (portugál)-Jeunesse Esch (luxemburgi) 4-0 (1-0)
Tj.: a Guimaraes, kettős győzelemmel (5-0).
Crusaders FC (északír)-Wolverhampton Wanderers (angol) 1-4 (1-3)
Tj.: a Wolverhampton, kettős győzelemmel (6-1).
Stjarnan (izlandi)-Espanyol (spanyol) 1-3 (0-1)
Tj.: az Espanyol, kettős győzelemmel (7-1).