Az NB I 2020/2021-es kiírásának első fordulójában az élvonalba 74 év után feljutott Budafok fogadta a Kisvárda együttesét. A történelmi mérkőzésre hétfőn este, telt ház előtt, meglehetősen nagy szélben és esőben került sor. A meccs 2-1-es hazai győzelemmel ért véget.

Mindössze két percet kellett várni az első komolyabb hazai lehetőségig. Takács jól adta be a labdát a jobb oldalon, de a tizenhatoson belül még sikerült az érkező társak elől a védelemnek tisztázni.

Tíz perccel később egy kisvárdai labdavesztés és egy jó kiugratás után a hazai csapatkapitány, Kovács Dávid lőtt nagy gólt, megszerezve a vezetést a Budafoknak.

Nem sokáig tartott a hazai öröm, kevesebb, mint öt perc múlva jött az egyenlítés egy szép egyéni akció után, Viana révén.

Az utolsó tíz percre fordulva a Budafok fokozni tudta a nyomást, Kovács kapott a tizenhatoson belül jó labdát, de nem tudta rendesen átvenni, mert a kisvárdai védőnek a kezére pattant a labda. A csapatkapitány az esetet követően kérdően nézett a játékvezetőre, aki nem fújt a sípjába.

Az özönvízszerű esőben nem esett már több gól az első 45 percben, így 1-1-es állásnál mentek el a felek a szünetre.

A második játékrészben a felázott pályán nehéz dolguk volt a játékosoknak, így a szép megoldások helyett inkább a küzdelem dominált.

Az első nagy helyzetre a szünet után a 60. percben került sor.

Hei lövését Póser védte lábbal, majd az esetet követő szöglet után ismét a hazai kapusnak kellett lábbal játékba avatkozni, hogy ne szerezze meg a Kisvárda a második gólját a találkozón.

Az első óra végén a hazaiaknál bokarándulás miatt le kellett cserélni a csapatkapitányt, akinek a helyére a Puskás-díjas Zsóri Dániel érkezett a pályára.

A 74. percben Kovácsréti majdnem megszerezte a vendégek második találatát, azonban jó 20 méterről eleresztett lövését kipiszkálta a sarokból Póser, és szögletre mentett.

Öt perccel később

egy hazai szöglet után a csapatkapitányi karszalagot megkapó Vaszicsku lőtt nagyjából 10 méterről a kapuba, 2-1-re módosítva az állást

a mérkőzés hajrájára fordulva.

A 83. percben Zsóri találta magát szemben a kapussal egyedül, de ahelyett, hogy rávezette volna a labdát a Kisvárda utolsó emberére, emeléssel próbálkozott, de nem lett gól a kísérletből.

Az utolsó öt percben olyat láthattak a nézők, amilyet csak nagyon ritkán lehet. Olyan mértékben kezdett rá az addig sem szemerkélő eső, hogy a pálya gyakorlatilag pillanatok alatt megtelt vízzel. Az extrém körülmények között maradt a 2-1, így a Budafok győzelemmel tért vissza az NB I-be.