Társoldalunk:

Kiütéses győzelmet arattak az NB I-es csapatok a Magyar Kupában

2020.09.19. 17:35

Az élvonalban szereplő csapatok szombaton kiütéses győzelmeket arattak a labdarúgó Magyar Kupa hatodik fordulójában.

A Ferencváros után az MTK 8-0-s, a Budafok 6-0-s, a Zalaegerszeg 11-0-s, míg a Kisvárda 10-0-s idegenbeli sikerrel jutott a legjobb 64 közé megyei I. osztályú ellenfelével szemben.

Korábban a Ferencváros 6-1-re győzött a megyei másodosztályú Ráckeve VAFC otthonában. A vendégek Roko Baturina duplájával, illetve Michal Skvarka, Varga Roland, Oleksandr Zubkov és Katona Bálint góljaival már 6-0-ra vezetett, amikor a 86. percben Ognjen Markovic találatával szépítettek a hazaiak. 

Az NB II-es Debreceni VSC 2-0-s győzelmet aratott az NB III-as Tiszakécske otthonában. A vendég csapat góljait Pávkovics és Bárány szerezte.

Magyar Kupa, 6. forduló (az élvonalbeli csapatok mérkőzései):
43. sz. Építők SK (megyei I.)-MTK Budapest 0-8 (0-4)
Mohácsi TE 1888 (megyei I.)-Budafoki MTE 0-6 (0-2)
Mezőkeresztes VSE (megyei I.)-Zalaegerszeg 0-11 (0-4)
WATI-Kecskéd KSK (megyei I.) - Kisvárda Master Good 0-10 (0-4)
Ráckeve VAFC (megyei II.)-Ferencvárosi TC 1-6 (0-2)

vasárnap játsszák:
Termálfürdő FC Tiszaújváros (NB III)-Budapest Honvéd 12.30
Tiszaföldvár VSE (megyei I.)-MOL Fehérvár FC 15.00
Mándok VSE (megyei I.)-Mezőkövesd Zsóry FC 15.00
FC Hatvan (NB III)-Paksi FC 15.00
Október 7-én játsszák:
Balassagyarmati VSE (NB III)-Diósgyőri VTK 14.00
Iváncsa KSE (NB III)-Újpest FC 14.00
Október 10-én játsszák:
Toponár SE (megyei I.)-Puskás Akadémia FC 14.00

NB II-es érdekeltségű mérkőzések:

Szarvaskend SE (Vas I.)-FC Csákvár (NB II) 1-10
Makó FC (Csongrád-Csanád I.)-Pécsi MFC (NB II) 1-3 
Sárvár FC (Vas I.)-Kaposvári Rákóczi (NB II) 0-3 
Diósjenő SE (Nógrád I.)-Dorogi FC (NB II) 0-5 
Balatonfüredi FC (NB III, Nyugati csoport)-Debreceni EAC (NB II) 2-3 
Jászberényi FC (NB III, Keleti csoport)-Budaörs (NB II) 1-6 
Mosonmagyaróvár (NB III, Nyugati csoport)-BFC Siófok (NB II) 0-1 
Sárbogárd (Fejér I.)-Kazincbarcika SC (NB II) 0-3 
BKV Előre (NB III, Nyugati csoport)-Szentlőrinc SE (NB II) 1-2 
Vác FC (NB III, Közép-csoport)-Békéscsaba 1912 Előre (NB II) 1-4 
Tiszakécske (NB III, Közép-csoport)-Debreceni VSC (NB II) 0-2
Pápa (NB III, Nyugati-csoport)-ETO FC Győr (NB II) 2-6

NB III-as és alsóbb osztályú csapatok mérkőzései

Zsámbéki SK (Komárom-Esztergom I.)-THSE-Szabadkikötő (NB III, Nyugati csoport) 2-1
Sajóbábonyi VSE (NB III, Keleti csoport)-Eger SE (NB III, Keleti csoport) 1-2
Bonyhád VLC (Tolna I.)-Monor SE (NB III, Közép-csoport) 2-3
ASR Gázgyár (Budapest I.)-Gesztelyi FC (Borsod-Abaúj-Zemplén I.) 1-0
Csornai SE (Győr-Moson-Sopron I.)-Dabas-Gyón FC (NB III, Közép-csoport) 1-2
Dunavarsány (Pest I.)-Körösladányi MSK (NB III, Közép-csoport) 2-1
Bodajk (Fejér I.)-Érdi VSE (NB III, Nyugati csoport) 0-3
Király SE (Vas I.)-Bicskei TC (NB III, Nyugati csoport) 2-3
Bátaszék SE (Tolna I.)-Fehérgyarmat SC (Szabolcs-Szatmár-Bereg I.) 8-1
Kabai Meteorit SE (Hajdú-Bihar I.)-AC Nagybajom (Somogy I.) 1-1 - 11-esekkel 3-2
Kiskunfélegyházi HTK (Bács-Kiskun I.)-Majosi SE (NB III, Közép-csoport) 1-0
Abda SC (Győr-Moson-Sopron I.)-Hódmezővásárhelyi FC (NB III, Közép-csoport) 0-1
Mezőtúri AFC (Jász-Nagykun-Szolnok I.)-Ménfőcsanak (NB III, Nyugati csoport) 1-9
Mátraterenye SE (Nógrád I.)-Csomád (Pest I.) 0-3
Füzesgyarmati SK (NB III, Keleti csoport)-Gárdony (NB III, Nyugati csoport) 1-2
Tihany FC (Veszprém I.)-Kecskeméti TE (NB III, Közép-csoport) 0-5
Mórahalom VSE (Csongrád-Csanád I.)-Gyöngyösi AK (NB III, Keleti csoport) 0-3
BTE Felsőzsolca (Borsod-Abaúj-Zemplén I.)-Gyulai TFC (Békés I.) 4-1
PTE PEAC (Baranya I.)-Salgótarjáni BTC (NB III, Keleti csoport) 0-7
Ajka Kristály SE (Veszprém I.)-Lipót SE (NB III, Nyugati csoport) 0-7
Kozármisleny (NB III, Közép-csoport)-Tatabányai SC (NB III, Nyugati csoport) 1-0