A 86. percben mentett pontot az AS Roma az Inter elleni rangadón - videó

fbl Horizontal, Gianluca Mancini, Inter, AS Roma
Roma's Italian defender Gianluca Mancini (C) celebrates after scoring an equalizer during the Italian Serie A football match AS Rome vs Inter Milan on January 10, 2021 at the Olympic stadium in Rome. (Photo by Vincenzo PINTO / AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának vasárnapi rangadóján az AS Roma fordulatos meccsen 2-2-s döntetlen játszott hazai pályán az Internazionale ellen.

A 12. percben az Inter szerezhetett volna vezetést, de Brozovic bal oldali szöglete után Lukaku kapu fölé fejelt Smalling mellől. Ami az egyik oldalon nem sikerült, az a másikon igen, az AS Roma a 17. percben ugyanis megszerezte a vezetést:

egy gyors kontra végén Lorenzo Pellegrini 17 méterről a jobb alsóba lőtt.

Nem könnyítette az Inter helyzetét, hogy az első félidőben megsérült Darmian, akit a 34. percben Young váltott. A 40. percben Lukaku lekészítése után Martínez lőtt 14 méterről a bal alsóba, de lesről tette, így maradt a hazai előny. A milánói sztárcsapat többet birtokolta a labdát az első félidőben (45-55), de az előny a Románál volt a szünetben.

A második játékrészt viszont az Inter kezdte sokkal jobban. Az 52. percben Martínez hatalmas ziccere még kimaradt, de négy perccel később már López is tehetetlen volt.

Brozovic jobb oldali szöglete után Milan Skriniar fejelt 9 méterről a bal felsőbe.

A 63. percben pedig már az Internél volt az előny:

Brozovic átadását a tizenhatos jobb sarkáról a jobb felső sarokba lőtte a labdát Achraf Hakimi a kapufa segítségével.

Amikor már úgy tűnt, hogy az Inter elviszi a három pontot Rómából, jött az egyenlítés:

a 86. percben Gianluca Mancini csúsztatta Villar jobb oldali beadását 12 méterről a bal alsóba.

Újabb gól már nem esett, így marad a végén a pontosztozkodás. Az Inter így a második meccsén nem tudott nyerni egymás után, míg az AS Roma sorozatban negyedik meccsén maradt veretlen, igaz három siker után játszott most döntetlent.

Serie A, 17. forduló
AS Roma-Internazionale 2-2 (1-0)
Gólszerzők: Lo. Pellegrini (17.), Mancini (86.), ill. Skriniar (56.), Hakimi (63.)