Tizenegyest rontott, majd világrekordot döntött Cristiano Ronaldo - videó

Portugal v Republic of Ireland - FIFA World Cup 2022 Qualifier 2021 2022 Pedro Fiuza fiuza foto lisbon lisboa soccer sports World Cup Qatar qualifying round group A Ireland FIFA World Cup 2022 European qualifying round group A football Pedro Fiúza Cristia
Portugal's forward Cristiano Ronaldo reacts during the FIFA World Cup 2022 European qualifying round group A football match between Portugal and Republic of Ireland, at the Algarve stadium in Faro, Portugal, on September 1, 2021. (Photo by Pedro Fiúza/NurPhoto) (Photo by Pedro Fiuza / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Az A csoportot vezető portugál válogatott világbajnoki selejtezőn fogadta Írország legjobbjait, a meccs pedig álomszerűen kezdődhetett volna hazai szempontból, de Ronaldo tizenegyest rontott, de végül így is sikerült nyernie a hazaiaknak egy drámai végjátékot követően.

A meccse elején vehette át Cristiano Ronaldo az Európa-bajnokság gólkirályának járó címet, majd a meccs elején gólt is szerezhetett volna.

A portugál válogatottban Bruno Fernandes harcolt ki egy tizenegyest, amit sokáig videóztak, de Matej Jug végül nem bírálta felül a pályán született döntését. A labda mögé természetesen a 15. percben Cristiano Ronaldo állt, aki egy gólra volt a világrekordot jelentő 110. válogatott góljától.

A frissen a Manchester Unitedhez visszatérő portugál lába megremegett, pontosabban a mindössze 19 éves Gavin Bazunu védte a lövését. Bazunu egyébként a Manchester City kötelékébe tartozik, kölcsönben szerepel a Portsmouth csapatában.

A már visszavonult iráni Ali Daei is Cristiano Ronaldo álltak 109-109 válogatott góllal.

A folytatásban pár nem túl nagy ír helyzet következett, majd a 28. percben Jota találta el a kapufát.

Az írek egyre bátrabban fociztak, aminek az első félidő hosszabbításában lett meg az eredménye, amikor egy szöglet után John Egan fejelt a kapuba.

A második félidőben próbálkoztak a portugálok, de sokáig eredménytelenül, Bazunu védte Ronaldo remek szabadrúgását is, de a 89. percben már ő is tehetetlen volt, amikor a portugál emelkedett és a kapuba fejelt.

Ronaldo ezzel megszerezte 110. gólját a válogatottban, ezzel ő lett az első férfi focista, aki elérte ezt a számot.

Nem sokkal később jött a 111. találat is, ugyanis a hosszabbításban is fejelt egy gólt az ötszörös aranylabdás. így 2-1-re fordított és nyert Portugália.

A portugálok három győzelemmel és egy döntetlennel vezetik a csoportjukat.

Eredmények:

A csoport:
Luxemburg-Azerbajdzsán 2-1 (2-0)
gól: Goncalves Pinto (8.), Rodrigues (28.), illetve Makhmudov (67.)

Portugália-Írország 2-1 (0-1)
gól: Ronaldo (89., 96.), illetve Egan (45.)

A csoport állása: 1. Portugália 10 pont/4 mérkőzés, 2. Szerbia 7/3, 3. Luxemburg 6/3, 4. Írország 0/3 (3-6), 5. Azerbajdzsán 0/3 (2-5)

D csoport:
Franciaország - Bosznia-Hercegovina 1-1 (1-1)
gól: Griezmann (40.), illetve Dzeko (36.)
piros lap: Kounde (51., Franciaország)

Kazahsztán-Ukrajna 2-2 (0-1)
gól: Valijullin (74., 96.), illetve Jaremcsuk (2.), Szikan (93.)
A csoport állása: 1. Franciaország 8 pont/4 mérkőzés, 2. Ukrajna 4/4, 3. Finnország 2/2 (3-3), 4. Bosznia-Hercegovina 2/3 (3-4), 5. Kazahsztán 2/3 (3-5)

F csoport:
Feröer-szigetek - Izrael 0-4 (0-2)
gól: Zahavi (12., 44., 92.), Dabbur (52.)

Moldova-Ausztria 0-2 (0-1)
gól: Baumgartner (45+1.), Arnautovic (94.)

Dánia-Skócia 2-0 (2-0)
gól: Wass (14.), Maehle (15.)
A csoport állása: 1. Dánia 12 pont, 2. Izrael 7 (9-4), 3. Ausztria 7 (7-7), 4. Skócia 5, 5. Feröer-szigetek 1 (2-12), 6. Moldova 1 (2-15)

G csoport:
Törökország-Montenegró 2-2 (2-1)
gól: Ünder (9.) Yazici (31.), illetve Marusic (40.), Radunovic (97.)

Lettország-Gibraltár 3-1 (0-0)
gól: Gutkovskis (50., 85.), Cigankis (89.), illetve De Barr (71.)

Norvégia-Hollandia 1-1 (1-1)
gól: Haaland (20.), illetve Klaassen (37.)
A csoport állása: 1. Törökország 8 pont, 2. Hollandia 7 (12-5), 3. Montenegró 7 (8-5), 4. Norvégia 7 (5-4), 5. Lettország 4, 6. Gibraltár 0

H csoport:
Oroszország-Horvátország 0-0

Szlovénia-Szlovákia 1-1 (1-1)
gól: Stojanovic (42.), illetve Bozenik (32.)

Málta-Ciprus 3-0 (1-0)
gól: Attard (44., 57.), Mbong (46.)
piros lap: Soteriou (40., Ciprus)

A csoport állása: 1. Horvátország 7 pont (4-1), 2. Oroszország 7 (6-4), 3. Szlovákia 6, 4. Szlovénia 4, 5. Málta 4 (6-8), 6. Ciprus 4 (1-4)