A Manchester United nem tudta legyőzni a Premier League egyik leggyengébb csapatát

Horizontal
Newcastle United's English striker Callum Wilson (C) shoots to score but is flagged offside during the English Premier League football match between Newcastle United and Manchester United at St James' Park in Newcastle-upon-Tyne, north east England on December 27, 2021. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
A Premier League 19. fordulójának zárómérkőzésén a Manchester United idegenben 1-1-es döntetlent játszott a Newcastle United ellen.

A Premier League 19. fordulójában a kieső helyen álló Newcastle United otthonába látogatott Ralf Rangnick együttese, amelynek több összecsapását is elhalaszották a koronavírusos esetek megnövekedett száma miatt. Cristiano Ronaldóék ezt a meccset megelőzően legutóbb december 11-én játszottak bajnoki mérkőzést, akkor a Norwich vendégeként győztek 1-0-ra.

Az angol élvonalban rengeteg találkozó időpontját kellett átütemezni az országban fokozódó járványhelyzetnek köszönhetően, az előző héten rekordot jelentő 103 koronavírusos esetet regisztráltak a Premier League-ben.

A Manchester United több mint két hét után tehát pályára tudott lépni, Rangnick együttesében október óta először játszhatott a védelemben Raphael Varane, a támadósorban természetesen ott volt Cristiano Ronaldo.

A St. James' Parkban harcosan kezdte a meccset az ősszel arab konzorcium tulajdonába kerülő Newcastle, és Allan Saint-Maximin szép góljával meg is szerezte a vezetést a 7. percben.

A francia középpályás egy labdaszerzés után kapott középen jó passzt, betört a 16-oson belülre, majd a védők gyűrűjében gyönyörűen tekert a kapu bal oldalába.

Allan Saint-Maximin szép góljával szerzett vezetést a Newcastle Forrás: AFP/Paul Ellis

A 12. percben Joelinton csavarása kerülte el kevéssel a bal alsót, jobban játszott a hazai együttes a meccs elején.

Kezdett éledezni a United, a 16. percben Ronaldo kapott egy kiugratást, de kissé hosszú volt a labda, amelyről éppenhogy lemaradt a portugál klasszis. Nagyobb helyzetei továbbra is a Newcastle-nek voltak, a 23. percben a Liverpool ellen is szép gólt szerző Jonjo Shelvey életerős löketét kellett oldalra ütnie David De Geának.

Fél óra elteltével is szenvedett a manchesteri sztárcsapat, amely mezőnyfölényben futballozott ugyan, de az ellenfél kapujára egyáltalán nem volt veszélyes.

A 38. percben megint betalált a Newcastle, ám Callum Wilson lesen volt a gólja előtt, így maradt az 1-0.

A legnagyobb MU-helyzet a 41. percben adódott egy szabadrúgás után, de Martin Dubravka kapus önfeláldozóan mentett Ronaldo és Mason Greenwood elől. A szünet előt már nem történt változás, hátrányban vonult pihenőre Rangnick együttese.

Edinson Cavanit és Jadon Sanchót is becserélte a német tréner, mégis majdnem a Newcastle talált be újra. A második félidő elején újra Saint-Maximin rúghatott volna ismét gólt, de egy beadás után közelről nem tudta De Gea mellett ellőni a labdát, a spanyol kapus bravúrral védett.

Próbálta fokozni a nyomást a United, de pontatlanok voltak a befejezések. Az 52. percben Ronaldo lőtt mellé a 16-os előteréből egy kifejelt labdát, majd Cavani találta el rosszul a játékszert ígéretes helyzetben.

Cristiano Ronaldo és a Manchester United sokat szenvedett a Newcastle ellen Forrás: AFP/Paul Ellis

A 63. percben veszélyes kontrát vezetett a Newcastle, Joelinton passzolt Ryan Fraserhez, akinek éles szögből leadott lövését biztosan védte De Gea. Pár perccel később Saint-Maximin próbálkozott egy átlövéssel, de erre is leért a spanyol kapus.

A Newcastle bánhatta a kihagyott helyzeteket, mert Cavani kiegyenlített a 71. percben.

Diogo Dalot jobbról centerezett az uruguayi csatárhoz, akinek az első lövése még elakadt a védelemben, de az ismétlésből a bal alsó sarokba helyezett.

Cavani hamar egymaga megfordíthatta volna a meccset, de közelről nem tudott a kapuba emelni. Egyre jobban fokozta a nyomást a vendégcsapat, Eddie Howe együttese kezdett fáradni a hajrában, a játék képe alapján benne volt a levegőben a következő United-gól. A Newcastle aztán a végére erőre kapott, nem adta fel és az utolsó percekben megnyerhette volna a meccset.

Jacob Murphy lőtt kapufát, majd a vendégek legjobbja, De Gea szedett ki egy életerős lövést a léc alól.

A hajrában Ralf Rangnick csapata már nem tudott ellenfele fölé nőni, a kiesés elől menekülő Newcastle hatalmasat küzdött és megérdemelten szerzett pontot, sőt, többször is eldönthette volna az összecsapást.