Teljes diósgyőri összeomlás: maradnak az NB II-ben

Szatmári Csaba góljával szerzett vezetést a Diósgyőr
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a DVTK gól nélküli döntetlent játszott az Ajka vendégeként, így eldőlt, hogy a következő idényben is a másodosztályban szerepel.

A harmadik helyezett Diósgyőr az Ajka otthonába látogatott az utolsó előtti fordulóban, és mindenképpen győzelemre volt szüksége ahhoz, hogy életben tartsa feljutási esélyeit.

Az első félidőben a hazai csapat futballozott jobban és ötletesebben, a feljutásért harcoló DVTK előtt kevés helyzet adódott.

A második játékrészben is az Ajka volt veszélyesebb. Az 57. percben Gaál lövését kellett bravúrral védenie Danilovicnak, a 71. percben pedig Présinger szöglete után Tar szerezhette volna meg kétszer is a vezetést, de a gólvonal elől mentettek a miskolci védők.

A hajrában sem változott az eredmény, maradt a 0-0, ami azt jelenti, hogy a Diósgyőr már biztosan nem juthat fel az élvonalba, a következő idényben is marad az NB II-ben.

A tabella állása Forrás: nb2.hu