Orbán gólt fejelt, de kikapott Gulácsi és Szoboszlai nélkül Schäferéktől a Lipcse

1. FC Union Berlin - RB Leipzig Sports soccer Bundesliga no person Horizontal
20 August 2022, Berlin: Soccer: Bundesliga, 1. FC Union Berlin - RB Leipzig, Matchday 3, An der Alten Försterei. Sheraldo Becker (center) of Union Berlin celebrates with teammates in front of the stands after scoring the 2:0 goal. Photo: Andreas Gora/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by Andreas Gora / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Bundesliga szombat esti meccsén az Union Berlin hazai pályán tudott nyerni 2-0-ra a Lipcse ellen.

Magyaros meccs is lehetett volna a berlini összecsapás, de Szoboszlai Dominik eltiltás, Gulácsi Péter sérülés miatt nem léphetett pályára Schäfer András csapat ellen. A berliniek magyarja kezdett, ahogy Willi Orbán is, aki Gulácsi távollétében a kapitányi karszalagot is megkapta.

A meccs első nagy helyzete a vendégek előtt adódott, a Chelsea-től visszatérő Timo Werner lépett ki, és egy emeléssel a kapufát találta el.

A 32. percben megszerezte a vezet a berlini csapat, méghozzá a tavaly még a Ferencváros ellen a Young Boys színeiben küzdő Jordan Siebatcheu révén, aki egy szép kontra után talált be.

Schäfer András és csapat örülhetett Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Andreas Gora

A 38. percben Schäfer remek labdaszerzése után újabb kontratámadás indult, amit Sheraldo Becker fejezett be egy fantasztikus lövéssel, Janis Blaswich kapusnak esélye sem volt, így kétgólos vezetéssel vonult szünetre a hazai csapat.

A második félidőben egy szögletet követően a berlinieknek kellett a gólvonalról tisztázni,

Schäfert a 74. percben cserélték le, ezt követően közelebb lépett ellenfeléhez a Lipcse, egy szöglet után Orbán fejelt a kapuba, de egyenlítenie már nem sikerült.

A Berlin három meccs után is veretlen és az élemzőnyben van, mígy a Lipcse csak két pontot szerzett három meccsen.