A Parma majdnem kiejtette a címvédőt, de az Internazionale végül kiharcolta a hosszabbítást, és 2–1-re legyőzte második ligás ellenfelét a labdarúgó Olasz Kupa kedd esti nyolcaddöntőjében.

A parmaiak kapujában Gianluigi Buffon állt, és tagja volt a kezdő tizenegynek a fiatal magyar védő, Balogh Botond is, aki végig is játszotta a 120 perces találkozót.

A mérkőzés sokáig egyetlen gólját Stanko Juric lőtte a 38. percben: Simon Sohn sarokkal hozta lövőhelyzetbe az első félidő derekán csereként beálló horvát támadót, aki a kapu bal oldalába bombázott. A Parma közel volt a nagy meglepetéshez, de a 88. percben jött az egyenlítés: a kapu előterébe ívelt labdát Balogh röviden fejelte ki Edin Dzeko elől, és az így helyzetbe kerülő Lautaro Martínez a kapu bal oldalába lőtt.

Az Inter szenvedett a meccsen /illusztráció/ Forrás: NurPhoto via AFP/Jose Breton/NurPhoto/Jose Breton

A 90. percben Dzeko lövését Buffon bravúrral védte, ezzel hosszabbításra mentette csapatának a meccset. Az Inter később Francesco Acerbi látványos, ívelt fejesével kiharcolta a továbbjutást.

A fekete-kékek a jövő héten sorra kerülő Atalanta–Spezia csata továbbjutójával találkoznak a negyeddöntőben.

OLASZ KUPA, NYOLCADDÖNTŐ
Internazionale–Parma (II.) 2–1 (La. Martínez 88., Acerbi 110., ill. Juric 38.) – hosszabbítás után