Messi nélkül nyertek az argentinok, Neymarral szenvedtek a brazilok - videó

fbl Horizontal FOOTBALL WORLD CUP
Argentina's forward Angel Di Maria fights for the ball with Bolivia's defender Hector Cuellar during the 2026 FIFA World Cup South American qualifiers football match between Bolivia and Argentina, at the Hernando Siles stadium in La Paz, on September 12, 2023. (Photo by AIZAR RALDES / AFP)
A kontinens két sztárcsapata, azaz a világbajnok Argentína és Brazília is győzni tudott a 2026-os labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének második fordulójában.

A dél-amerikai szövetség, azaz a CONMEBOL csapatai már a 2026-os amerikai, kanada, mexikói vb-re selejteznek. Az alaposan elnyújtott, 2025 szeptemberéig tartó csoportkör második fordulójában tulajdonképpen mindenhol papírforma eredmény született.

A kontinens két kiemelkedő csapata egyaránt nyerni. Argentína ezúttal Lionel Messi nélkül sem szenvedett meg a La Paz-i magaslaton, és Enzo Fernandez két, valamint Nicolas González egy góljával simán verte 3-0-ra a 39. perctől emberhátrányban játszó hazai csapatot. Ferández mindkét gólját Ángel Di María készítette elő.

A másik sztárcsapat, Brazília viszont alaposan megdolgozott a három pontért Peruban, amit végül csak Marquinhos 90. percben szerzett góljával tudott begyűjteni.

Eredmények, CONMEBOL vb-selejtező, 2. forduló:
Bolívia - Argentína 0-3 (0-2)
Peru - Brazília 0-1 (0-0)
Ecuador - Uruguay 2-1 (1-1)
Venezuela - Paraguay 1-0 (0-0)
Chile - Kolumbia 0-0

A csoportot a két hibátlan csapat, Argentína és Brazília vezeti 6-6 ponttal. A 2026-os 48 csapatos vb-re az első hat helyezett egyenes ágon jut ki, míg a hetedik interkontinentális selejtezőt játszik.