A labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában a Diósgyőr 3-1-re legyőzte a Kecskemétet a miskolci DVTK Stadionban.

A Diósgyőr az első hazai bajnokiját elveszítette, a másodikon döntetlent játszott, azóta viszont kétszer is nyert a DVTK Stadionban. A Kecskemét nagyszerűen rajtolt, de a legutóbbi öt fordulóban négyszer kikapott. Ráadásul Szabó István csapatnának gyenge az idegenbeli mérlege, május eleje óta ötből ötször veszített, még gólt sem szerzett ezeken a mérkőzéseken.

A Diósgyőr kezdte jobban a meccset, és már a találkozó elején megszerezte a vezetést.

A hatodik percben Holdampf Gergő tört be a tizenhatoson belülre, majd összeesett Zeke Márió mellett, Káprály Mihály játékvezető viszont nem ítélt büntetőt. Ez után továbbment a játék, de a VAR-szobából szóltak a bírónak, hogy nézze vissza az esetet, majd videózás után megállapította, hogy Zeke rálépett Holdampf lábára, így jöhetett a diósgyőri büntető. A labda mögé a szlovén Rudi Pozeg állt oda, is magabiztosan a bal alsóba lőtt a jobbra mozduló Varga Bence mellett (1-0).

Gera Dániel a második gólját lőtte a szezonban Forrás: dvtk.hu

A folytatásban is támadásban maradt a Diósgyőr, amely a 18. percben egy gyönyörű góllal növelni tudta az előnyét. A brazil José Vitor jobb oldali beadására Gera Dániel robbant be középen, aki védhetetlen gólt fejelt a jobb felső sarokba (2-0).

A második gól után a Diósgyőr kontrollálta a meccset, a Kecskemétnek így nem nagyon voltak helyzetei.

A miskolciak aztán a 45. percben a meccset is eldönthették volna.

Egy jobb oldali szöglet után Holdampf ollózott akrobatikus mozdulattal a kapu elé, az érkező Álex Vallejo pedig öt méterről kapu fölé fejelt.

A második félidőre egy teljesen más Kecskemét jött ki,

amely folyamatosan alakította ki a helyzeteket a Diósgyőr kapuja előtt. Az 58. percben majdnem szépítettek is a vendégek, de Matheus Leoni közeli ziccerét hatalmas bravúrral védte a Diósgyőr kapusa, Artem Odyntsov.

A folytatásban kiegyenlített volt a játék, majd a 70. percben a Diósgyőr lezárta a mérkőzést. Egy szép támadás végén az első gólt lövő Rudi Pozeg játszott középre, az érkező Marin Jurinának pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia (3-0).

A hajrában a Kecskemét még ment előre a szépítésért, ami a 86. percben össze is jött Horváth Krisztofer tizenegyese után, amivel kialakult a 3-1-es végeredmény.

Győzelmével a Diósgyőr feljött a tabella harmadik helyére, míg a Kecskemét sorozatban a negyedik meccsét veszítette el az NB I-ben, és a nyolcadik helyen áll.