A Fehérvár egy teljes félidőt kettős emberelőnyben játszva is csak az utolsó percekben tette igazán magabiztossá a győzelmét a hősiesen küzdő MTK ellen.

Az MTK előtt adódott az első lehetőség, de Zsóri Dániel nem találta el a kaput 13 méterről, majd a videobíró Fiola kezezése után ítélt úgy, hogy nem volt szándékos a mozdulat. A 19. percben aztán jött a fordulat: Kádár Tamás rúgta meg nagyon csúnyán Kenand Kodrót, amiért az MTK magyar válogatott védője azonnali piros lapot kapott.

Az esetet ide kattintva tudja megnézni!

Ez volt Kádár karrierjének a 10. piros lapja, ezek közül öt azonnali kiállítás volt.

A létszámfölényt nem igazán tudta helyzetekre váltani a Fehérvár, mígnem a 42. percen Khaly Thiam is piros lapot nem kapott. Az MTK játékosa második sárga lap - nem biztos, hogy jogos volt - után mehetett az öltözőbe. A kettős emberelőnyt még a szünet előtt kihasználták a hazaiak, Katona Mátyás lőtt gyönyörű gólt Kalmár Zsolt labdaszerzése és passza után.

A második félidő tizedik percében Kalmár Zsolt 16-ról eleresztett, megpattanó lövésével már 2-0 volt a Fehérvár javára. A magyar válogatott középpályás a nyolcadik fehérvári meccsén két gólnál és öt gólpassznál járt.

Cserék

Két perccel később Demjén Patrik védett egy óriásit Szabó lövése után, majd Gergényi lábáról lopta le a labdát a válogatott kerettag kapus. A 68. percben a Fehérvár megúszott egy piros lapot, mert Gergényi Bence rendkívül rossz ütemű becsúszása inkább volt piros, mint sárga lapos... Az esetet videozták, de a VAR úgy döntött, nem ért kiállítást a szabálytalanság.

Az utolsó 20 percben nagyon sokáig csak Kalmár Zsolt felső lécre tekert szöglete volt az egyetlen említésre méltó esemény, mígnem a 89. percben a válogatott középpályás megszerezte a második gólját is, amivel végül mégiscsak fölényes lett a Vidi győzelme.