Az Újpest FC hazai pályán a 90. percben kapott góllal 2-1-re kikapott a Puskás Akadémia csapatától a labdarúgó NB I 13. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Az újpestieket több sérülés is sújtotta a meccsen, de az utolsó percben egy elkerülhető gólt kaptak.

A két csapat utolsó három bajnokija kivétel nélkül hat gólt hozott, két 3-3-as döntetlen mellett egy 5-1-es felcsúti siker formájában. A második fordulóban, idén augusztusban is 3-3 lett a vége, de annak meccsnek egyik hőse sem lépett ezúttal pályára: hazai oldalról a triplázó Matija Ljujics sérülés miatt nem volt a keretben, míg a vendégeknél Lamin Colley edzéshiány csak a kispadon kezdett.

Cserék

Ettől függetlenül nem csupán helyzetekkel, de gólokkal indult a találkozó. A 14. percben Ambrose kapott remek labdát, az átvétellel lépéselőnybe került Golla mellett, kicselezte a kifutó Markeket, és négy méterről már csak az üres kapuba kellett gurítania - 1-0 az Újpest javára.

De csak öt percig vezettek a lila-fehérek, mert a 19. percben az addig is sokat vállaló Gruber beadása után Nagy Zsolt játszotta meg Plseket, a cseh csatár a felső lécet találta el, a kipattanót viszont Favorov fordulásból jobbról a rövid alsó sarokba lőtte.

A folytatásban sem csökkent az iram, a VAR mindkét oldalon vizsgált egy-egy tizengyesgyanús helyzetet, de mindkétszer megerősített a bíró pályán hozott nemleges döntését.

A 40. percben egy szöglet után Koszanovics lőhetett tíz méterről középről, de Markek leért a labdára, és hatalmas bravúrral hárított.

Újpesti kapufák

A második félidő elejét nagyon megnyomta az Újpest, de a szerencse nem volt a lila-fehérek oldalán: a 48. percben Simon Krisztián, tíz perccel később pedig Tajti Mátyás találta el a Puskás kapujának bal kapufáját. Utóbbi esetben Markek kapus keze is benne volt, ő tolta a kapufára Tajti ravasz szabadrúgása után a labdát.

Lamine Colley (balra) ezúttal nem tudott betalálni az újpesti kapuba, míg Tim Hallt sérülés miatt kellett lecserélni Forrás: puskasakademia.hu

A 71. percben viszont a vendégek is gólt szerezhettek volna: a csereként beállt Komáromi futotta le a kényszerből balhátvédet játszó Simon Krisztiánt, középre adott, Plsek lőhetett tíz méterről középről, de az újpestiek görög védője, Andzulasz egy gyönyörű spárgával blokkolta a próbálkozást.

Dráma a hajrában

A 80. percben Pauljevics eladott labdája után Colley lőhetett közelről, de Nikolics kapus bele tudott kapni az egyébként nem túl jó lövésbe. A 90. percben azonban már az újpesti kapus is tehetetlen volt: egy szöglet után

Golla a 11-es pontról háttal a kapunak vetődve kapura húzta a labdát, amibe Favorov belepiszkált, a labda pedig becsorgott a kapuba.

Győzelmével a Puskás Akadémia ismét fellépett a dobogó harmadik fokára, míg az Újpest sorozatban harmadik bajnokiján szenvedett vereséget. És ezúttal is Ambrose vezető gólja után kapott ki egy utolsó percben kapott góllal, pont úgy, mint egy hete a Fehérvár otthonában.