A magyar élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (OTP Bank Liga) 18. fordulójának szombat kora délutáni összecsapásán az őszi szezont kiválóan záró Fehérvár FC idegenben kapott ki 3-1-re a kiesés ellen menekülő Zalaegerszegi TE együttesétől.

Hamar megszerezte a vezetést a Zalaegerszeg

A hazai csapat a Dombó - Várkonyi, Safronov, Evangelou - Szendrei, Kiss, Sankovic, Bedi, Medgyes - Mance, Sajbán öszeállításban kezdte az összecsapást, míg Bartosz Grzelak a Tóth B. - Csongvai, Serafimov, Spandler - Bese, Katona, Pinto, Christensen, Schön - Kastrati, Tóth T. együttest küldte a pályára.

Sok volt a hiányzó a Vidinél Forrás: fehervarfc.hu

A meccset kisebb meglepetésre a ZTE kezdte jobban, a kiesés ellen menekülő zalai együttes már a 8. percben megszerezte a vezetést:

a bal oldali szögletre Mance érkezett a rövid saroknál, és jobb felső sarokba csúsztatta a labdát az elkéső Csongvai mellett (1-0).

A folytatásban kiegyenlített játékot láthatott a zalaegerszegi közönség, ám a hazai csapat továbbra is veszélyesebben játszott, mint a téli szünet előtt az utolsó öt mérkőzéséből négyet megnyerő, mindössze két pontot vesztő Fehérvár. A Fradihoz igazolt Kenan Kodro, illetve a sérült Mamoudou Karamoko, Kalmár Zsolt, Fiola Attila, Hangya Szilveszter, és a betegséggel küzdő Szabó Levente mellett többek között az újonnan igazolt Nicolas Stefanelli hiányát is megérezte a vendég csapat - Lionel Messi korábbi csapattársának a játékengedélye nem érkezett meg az Egyesült Államokból -, amely az első 30 percben nagyon erőtlenül játszott.

Fehérvári kapufa, újabb Mance-gól

A 40. percben egyenlíthetett volna a Fehérvár, de Christensen szöglete után Csóka válláról, hátáról a lécre pattant a labda. Percekkel később már Mance lövése után védett nagyot Tóth, így nem unatkozott a közönség. Az első félidő ráadásában még nagyobb bajba került a Fehérvár:

a 47. percben remek indítást kapott Mance, aki Csongvai mellett eltolta a labdát, majd 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-0).

A második félidő elején próbálkozott a szépítéssel a Fehérvár, de Márton Gábor nagyon jól megszervezte a ZTE játékát. A hazai csapat kontráiban végig ott volt a veszély, míg a székesfehérvári csapat a kapura teljesen veszélytelen volt.

A 61. percben Szendrei kezére pattant a tizenhatoson belül a labda, a videobíró vizsgálta az esetet, de nem lett büntető az esetből. Nem sokkal később Kastrati került jó helyzetbe, de senkitől sem zavartatva eltörte a labdát, így még mindig maradt a kétgólos zalaegerszegi előny.

A ZTE jól játszott a Fehérvár ellen Forrás: fehervarfc.hu

Hiába a fehérvári gól, simán nyert a ZTE

Közben Bartosz Grzelak folyamatos cserékkel próbálta felrázni a csapatát. A 73. percben ennek meg is lett az eredménye, a Fehérvár szépíteni tudott:

Csongvai végzett el szabadrúgást 19 méterről, a labda egy zalaegerszegi fejről a kapu jobb felső sarkában kötött ki, Dombónak esélye sem volt (2-1).

Az utolsó negyedórában próbált ívelgetni a Fehérvár, de a hazai együttes nem zavarta meg a kapott gól. Sőt, a 86. percben végleg eldőlt a három pont sorsa:

Croizet éles, 25 méterről elvégzett jobb oldali szabadrúgásába senki nem ért bele, így a csereként beálló francia középpályás is betalált (3-1).

Újabb gól pedig már nem esett, a ZTE a sikerével jelenleg fellépett a 10. helyre a tabellán, megelőzve a Mezőkövesdet, míg a Fehérvár a 18. forduló végére könnyen elveszítheti a dobogós helyezését a vereségével.