Trabzon (Törökország), Senol Gunes Sport Complex, 2022.11.03., 01:00

Közben a csoport másik meccsén a Monaco már 4-1-re vezet a Crvena zvezda ellen.

128
Forrás: MTI/Illyés Tibor
A Fradi edzője, Sztanyiszlav Csercseszov figyeli a mérkőzést

124

A csoport másik meccsén szépített a Crvena zvezda Kanga büntetőjével, így már 3-1 az állás Monacóban.

116

Jobban kezdte a második félidőt a Fradi, de igazán komoly helyzete még nem volt tíz perc után.

115

Már 3-0-s előnyben a Monaco, ezzel szinte biztos, hogy a Crvena zvezda kiesett az Európa-ligából, a Trabzon pedig a Európa-konferencialigában folytatja tavasszal.

111

Egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

105
A Ferencváros szurkolói most is fantasztikus hangulatot teremtenek

102

A Ferencváros az első félidőben 35%-ban birtokolta a labdát, és csupán egy kapura lövése volt, de az sem talált kaput.

93

Vége a mérkőzésnek

A játékvezető lefújta a mérkőzést. A törökök egy szépségdíjas góllal legyőzte a Ferencvárost, de a magyar bajnok csoportelsőként így is ott lesz tavasszal az Európa-liga nyolcaddöntőjében.

91
Csere le: Lóránd Pászka
91

Még egy Fradi csere még a végén

Pászka Lóránd helyére Redzic Damir ált be.

90

Három perce maradt a Fradinak

A német játékvezető mindössze három percet hosszabbít.

88
Sárga lap: Bálint Vécsei
88

Vécsei is besárgult.

87

Egy hazai szöglet után Bardi próbálkozását védte Dibusz.

86

Ez egyenlítési lehetőség volt

Kovacevic centikkel fejelt kapu mellé egy szabadrúgás után.

85
Csere le: Trezeguet
85

Tökök csere

Kihasználta a Tragbzonspor az utolsó cseréjét is, Trézéguet helyére Haspolat állt be.

84
Dibusz Dénesnek nem sok esélye volt Bakasetas lövésénél

83

Jobban játszik most a Fradi, leültek a törökök

Egy eladott labda után Ryan Mmaee került helyzetbe a törökök tizenhatosán belül, de végül sikerült a védőknek tisztázni.

82
Csere le: Tokmac Chol Nguen
81
Sárga lap: Marc Bartra
81

Tokmac megsérült

Az előző szabálytalanság után lent maradt a földön és nem is tudta folytatni a játékot a Fradi támadója, így Adnan Kovacevic érkezett a helyére.

81

Bartra rúgott oda Tokmacnak sárgát érően.

81

Veszélyes Fradi lehetőség

Vécsei lőtt mintegy 18 méterről, Cakirnak először kellett a meccsen nagyot védenie.

79

A cserékkel sem javult a törökök játéka

Samy Mmaee egy remek becsúszással mentett a tizenhatos előtt, majd egy gyenge lövést Dibusz fogott könnyedén.

75

Elszálltak a Trabzon reményei?

A csoport másik meccsén a Monaco már 2-0-ra vezet Volland duplájával, így a franciák jelenleg tíz ponttal a továbbjutást érő második helyen állnak, míg a törökök kilenccel a harmadikon.

74

Végre valami...

Szép támadás után Mercier került helyzetbe, de nem találta el jól a labdát.

70

Újabb csere a törököknél

Ünüvar is lehetőséget kap, Ömürt váltja a török csapatban.

69
Csere le: Anastasios Bakasetas
69
Csere le: Abdulkadir Omur
69

Pályán a korábbi Újpest játékos

A meccset eddigi egyetlen góljátszerző Bakasetas helyére a korábbi újpesti Enis Bardhi állt be.

69

Mercier beállása után nem sokkal remek labdát adott Zachariassennek, aki nagy helyzetben lőhetett, de lesről.

66
Tokmac próbál labdát szerezni

63

Az első negyedóra után a Fradi a félpályán is alig tud átlépni, masszív nyomás alatt tartja a Trabzon a magyar bajnokot.

62
Csere le: Yusuf Yazici
62
Csere le: Marek Hamsik
62

Illetve Gbamin váltotta Hamsíkot a középpályán.

62

Kettős csere a törököknél

Djaniny állt be Yazici helyére

61
Csere le: Anderson Esiti
60

Cserélt a Fradi. Esiti helyére Mercier érkezett.

56

Yazici került helyzetbe a tizenhatoson belül, fordulásból lőtt, de jócskán kapu mellé.

54

Bajban a törökök

A csoport másik meccsén Kevin Volland góljával megszerezte a Monaco a vezetést a Crvena zvezda ellen.

51
Sárga lap: Vitor Hugo
51

Vitor Hugo lépett oda Tokmacnak sárga lapot érően.

48

Fradi helyzet

Egy kontratámadás után Tokmac lőtt jobbról, kissé kisodródva a kapu bal oldala mellé.

47
Sárga lap: Samy Mmaee
47

Samy Mmaee kapott sárga lapot egy teljesen felesleges sabálytalanság után, mert elrúgta a labdát.

Vége az első félidőnek

Egy percet hosszabbított csupán a bíró. A Trabzonspor jobban játszik, mint a Ferencváros, megérdemelten szerzett vezetést.

46

A törökök is megkapták az első sárga lapjukat

Abdülkadir Ömür kapta a sárgát, miután szabálytalanul szerelte Laidounit.

45

Újabb hazai helyzet

Elmali törhetett kapura, de Samy Mmaee becsúszva nagyot mentett.

41

Óriási Dibusz-bravúr

Egy labdaszerzés után Bakasetas lőhetett középről, Dibusz hatalmasat védett lábbal.

32

Éledezik a magyar csapat

Tokmac beívelése után Ryan Mmaee fejelt, de sajnos pontatlanul. Majd Pászka beadására Cakir kapus jó ütemben lépett ki.

28

Itt a meccs első sárgája

Laidouni kapott sárga lapot Hamsík elleni szabálytalanságáért.

27
Sárga lap: Aissa Laidouni
27

Beszorul most a Fradi

Hosszú perceken át szépen járatták körbe a labdát a hazaiak, majd Bakasetas lőtt, de jócskán fölé.

21

Veszélyesek a törökök

Egy szöglet után Bartra fejelt a kapu elé, Dibusz vetődve tolta ki a jobb alsó felé tartó labdát.

13

Hú, mit úszott meg a Fradi

Egy megszerzett labda után gyors török akció, Trézéguet centikkel lőtt a jobb alsó sarok mellé.

7
Assist: Trezeguet
7
Gól: Anastasios Bakasetas
7

Vezet a Trabzonspor

Szinte a semmiből szerezte meg a vezetést a török csapat: Bakasetas irgalmatlanul nagy gólt lőtt, még a kapufa is segített neki.

6

Törököké a meccs első helyzete

Trézéguet lőtte el a labdát a tizenhatoson kívülről, de Dibusz könnyedén fogta a gyenge próbálkozást.

0
Forrás: Lantos Gábor - Origo
A Fradi-tábor a Senol Günes Stadionban

0

Két magyar játékos veszélyeztetett

Botka Endre és Dibusz Dénes is két sárga lappal rendelkezik, így ha valamelyikük megkapják a harmadik figyelmeztetésüket, akkor biztosan nem számíthat rájuk az egyenes kieséses szakaszban Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző.

0

Elkezdődött a mérkőzés

A Fradi indította útjára a labdát.

0

Jó előjelekkel várhatja a meccset a Fradi

A Ferencváros története során háromszor vívott eddig európai kupapárharcot török ellenféllel: 1963-ban a BEK-ben kiesett a Galatasarayjal szemben, ugyanakkor az UEFA Kupában 1971-ben a Fenerbahcét, 2002-ben pedig a Kocaelisport sikerült kiejtenie.

Ami a Trabzonsport illeti, a törökök eddig egy alkalommal csaptak össze magyar csapattal, mégpedig 2012-ben a Videotonnal. A tét akkor az Európa-liga csoportkörébe jutás volt, és két gól nélküli döntetlen után a székesfehérvári visszavágón tizenegyesekkel a magyar együttes nyert 4-2-re. A két gárda szeptemberi összecsapásán úgy győzött 3-2-re a Ferencváros, hogy több mint 75 percen át emberhátrányban futballozott.

0

Érkeznek a játékosok

A csapatok már a pályán. Szól az Európa-liga himnusza.

0

A kezdő csapatok:

A Fradi kezdője:
Dibusz - Wingo, S. Mmaee, Knoester, Pászka - Vécsei, Laidouni, Esiti - Zachariassen, R. Mmaee, Tokmac

A Trabzonspor kezdője: Cakir - Stryger Larsen, Bartra, Vitor Hugo, Elmali - Sziopisz, Hamsík - Ömür, Bakaszetasz, Trezégé - Yazici

0

Hihetetlen Fradi-csoda

Az FTC minden idők legjobb magyar szereplését produkálja az idei Európa-liga csoportkörben, ugyanis eddig öt meccs alatt tíz pontot gyűjtött.

A Ferencváros játékosai a Senol Günes stadionban

0

Köszöntjük kedves olvasóinkat!

A törökországi Trabzonban fejezi be a csoportkört a Fradi a labdarúgó Európa-ligában. A meccsnek a hazai csapat szempontjából van hatalmas tétje, az FTC-t már semmi nem tudja elmozdítani a csoport első helyéről, ettől függetlenül a magyar bajnok egyáltalán nem veszi félvállról a meccset és szépen karja zárni a csoportkört.