Kedden jön a folytatás

Legközelebb kedden 19:20-tól lép jégre a magyar csapat a franciák elleni, sorsdöntőnek ígérkező találkozón. Franciaország addig még ma délután, Dánia ellen is megmérkőzik.

136
Forrás: MTI/Illyés Tibor
A kétgólos Nick Boninóra az utóbbi percekben különösen próbál vigyázni a magyar csapat

109
Horváth Dominiknak is köszönhető, hogy nem nőtt még nagyobbra a különbség a második harmadban

60

Vége a mérkőzésnek

Sofron góljával még vezetett a magyar válogatott, de az amerikaiak fordítottak, majd összességében magabiztos, 7-1-es győzelmet arattak.

59

Horváth Dominik újabb bravúrokat mutatott be, így marad a hatgólos különbség egy perccel a vége előtt.

57

7-1

A testvére után Luke Tuch is betalált: egy kontratámadás végén varrta be a korongot a rövid felsőbe.

56

Nagyszerű blokkokkal, bátor ütközésekkel és szép szerelésekkel mutatja meg a magyar válogatott, hogy kiválóan tud védekezni. A korongot ugyan jellemzően nem sikerül megtartani, de a hetedik amerikai gólt sikerül megakadályozni.

56
54

Horváth Dominik ha kell, kézzel, ha kell, bottal véd, de legutóbb például a sisakjáról pattant kifelé a korong.

52

Kevésbé lüktető a mérkőzés az utóbbi időszakban, sokat áll a játék, de a közönség jól szórakozik. A helyi hangosbemondó a szünetekben kezdeményezi a "Ria, ria, Hungária!" rigmust, és egy Tankcsapda-szám is hallatszik a háttérben.

49

Rövid ideig sikerült beszorítani az amerikaiakat a harmadukba, de a korongjáratás mellett veszélyes lövésre már nem került sor.

46

Látszik a fáradtság a magyar csapaton, de így is megvan a küzdelem a válogatott játékában, amely nem áll be védekezni teljes erővel, hanem a második gól megszerzésére törekszik. Sofron próbálkozott legutóbb.

45

Ott a hatodik amerikai gól is

Rocco Grimaldi szerzett korongot, majd egy kényszerítőzés után középről a rövid felsőbe bombázott. 6-1 az amerikaiaknak.

44

Hadobás Zétény révén megvolt az első magyar lövés a harmadban, miközben Horváth Dominik védéseire is szükség volt a túloldalon.

42

5-1 az ellenfélnek

Connor Mackey kapott remek passzt középen, egy korongszerzés után, és Horváth lábai között a kapuba lőtt.

41

Elkezdődött az utolsó harmad

4-1-es amerikai vezetésről folytatódik a találkozó.

40

Vége a második harmadnak

A hatalmas amerikai fölény ebben a játékrészben egy emberelőnyös góllal, és egy másik kiállítás utáni pllanatokban szerzett találattal látszódik az eredményben, így 4-1 az utolsó harmad előtt az állás.

38

18-3 a kapura lövések száma a harmadban az amerikaiak javára, de ez az elmúlt időszakban nem változott. A mezőnyben próbálja mindkét csapat megtartani a korongot, több-kevesebb sikerrel.

36

A negyedik gól sem törte össze a magyarokat, akik a találat óta bátrabban és támadóbb szellemben játszanak.

34

Sikerült kivédekezni az emberhátrányt, de Gauthier annak letelte után rávezette Horváthra a korongot, és belőtte a negyedik amerikai gólt.

33

Íme a magyar vezető gól

32

Nemhogy amerikai, de magyar helyzettel kezdődött a 2 perc, Vincze lövését kellett hárítania Petersennek.

31

Magyar kiállítás

Bottal akasztás miatt Kiss Rolandot kiküldték a játékvezetők, emberhátrányban a magyar válogatott.

31

A kapuvas és még inkább Horváth is kellett ahhoz, hogy ne legyen háromgólos a különbség. De a fehérvári kapus nagyszerűen állja az amerikai rohamokat.

28

Kicsit fellélegezhetett az elmúlt két percben a magyar csapat, amely már egy-egy támadást is tudott vezetni. Ám az amerikaiak vannak közelebb így is az újabb gólhoz.

26

Nagyon nyomnak a tengerentúliak a harmadban, alig-alig volt eddig a korong az ő térfelükön. A kapura lövések száma 7-0 oda az eddigi 5 percben.

24

3-1 az amerikaiaknak

Kihasználták az emberelőnyt az amerikaiak, Bonino a kapu előtt Pozsgai korcsolyájára ütötte a korongot, ahonnan az a hálóba pattant.

24

Tuch másodpercekkel az emberelőny kezdete után a felsőlécre bombázta a korongot.

23

Az első kiállítás

Magas bottal való játékért Sofron kerül a kiállítás sorsára.

23

Horváth Dominik!

Két óriási bravúrt mutatott be a magyar kapus, az amerikaiak kétszer is egy az egy ellen álltak vele szemben – másodszorra a kapuvas is besegített.

22

Mindkét csapat harciasan kezdte a játékrészt, egyelőre több lökdösődés volt, mint lövés.

21

Elkezdődött a második harmad

2-1-es amerikai vezetésről folytatják a csapatok.

20

Vége az első harmadnak

Sofron góljával vezetést szerzett a remekül játszó magyar válogatott, amelynek igazából csak két hibája volt a harmadban – sajnos azonban az amerikaiak mindkettőt kíméletlenül kihasználták, így 2-1-es hátrányban zárult a nyitó játékrész.

19

Amerikai vezetés

Újabb védelmi hiba után kaptuk a második gólt. A saját harmadunkban adtuk el a korongot, Bonino pedig közelről nem hibázott.

19

Horváth Milán is bátran próbálkozott, a játékrész hajrája eddig az amerikai harmadban telik.

18

Hosszú idő után az első magyar lövés Bartalis nevéhez fűződik, de Petersen eszén nem tudott túljárni. A kapura lövések aránya 9-6 az amerikaiaknak.

15

Bizonytalannak tűnnek az amerikaiak, amikor a kapu elé kerülnek, az elmúlt időszakban több nagy ziccert is elhibáztak/elszórakoztak.

12

Az utóbbi percekben alábbhagyott az iram a jégen, helyzetek nélküli amerikai mezőnyfölényt és sok bulit láthattunk.

9

Az amerikai kapusnak is van dolga, Vincze próbálkozott egy veszélyes lövéssel.

8

O'Connor passzából Thrun lövését kellett bravúrral védenie Horváthnak.

7

Amerikai egyenlítés

Rossz felszabadítás után Tuch elé került a korong, aki kíméletlenül belőtte a korongot Horváth válla mellett.

7

A jégen abszolút egyenrangú partner a két együttes eddig, a lelátón pedig óriási a magyar fölény.

5

Vezet Magyarország!

Ismét Sofron a gólszerző, Szabó passzából! 1-0 ide!

4

A vb-debütáns Horváth Dominik szép védéssel mutatkozik be, majd Bartalis hagyta ki az első magyar helyzetet.

3

Az amerikaiak nyomást helyeznek eddig a magyar kapura, de igazán veszélyes lövésük még nem volt.

1

Elkezdődött a mérkőzés!

Az amerikaiak hozták el a bulit.

1

Az amerikaiak hozták el az első bulit.

0

A magyar keretből ezúttal Arany Gergely és Terbócs István maradt ki, a kezdőcsapatot pedig Horváth Dominik előtt az első sor, azaz Fejes Nándor, Stipsicz Bence, Galló Vilmos, Hári János és Sebők Balázs alkotja.

0

A Dánia elleni mérkőzés után a helyszínen több magyar játékos is interjút adott az Origónak, köztük a gólszerző Sofron István.

multi

0

Az amerikaiak még a vb pénteki nyitómeccsén győzték le hátrányból fordítva, 4-1-re a társházigazda finneket. Kevin Constantine együttese azonban még 18 órával ezelőtt is jégen volt, a Dánia elleni 3-1-es vereség során.

0

Köszöntjük Olvasóinkat, néhány percen belül elkezdődik a magyar férfi jégkorong-válogatott második, Egyesült Államok elleni csoportmeccse.