Szép két hetet zárt a magyar csapat és a magyar közönség, egy hajszálon múlt az óriási bravúr. De majd legközelebb sikerül! Jó pihenést!

A szurkolók pedig éltetik a csapatot

Zúgott a Ria-ria Hungária! Most pedig jöhet az utolsó közös Himnusz-éneklés.

178

A három legjobb magyar

A vb három legjobb magyarjának Bálizs Bencét, Hadobás Zétényt és Sofron Istvánt választották. De az egész csapat remekelt a tornán.

177

Kár érte, de legközelebb már sikerülni fog

A magyar csapat minden elit világbajnokságon egyre közelebb van a bennmaradáshoz, kizárt, hogy legközelebb ne sikerüljön!

174

Egy szomorú díjazott

Sofron István lett a magyarok legjobbja, nyilván nem felhőtlen a boldogsága. Osztrák oldalról Marco Rossi lett a meccs legjobbja.

173

Kiestünk...

Heinrich nagyon higgadtan belövi, ezzel 2-0 az osztrákoknak, kiestünk az élvonalból.

Háromból semmi

Hári János nem tudja elütni a kapus lába között.

Az első kimaradt

Papp Kristóf nem tudott tújárni Starkbaum eszén.

155

Ők is megérdemelnék

Mert a csapat, az természetes! De a szurkolók is:

Forrás: MTI/Illyés Tibor
Tampere, 2023. május 22. Magyar szurkolók a jégkorong-világbajnokság hetedik fordulójában játszott Magyarország-Ausztria mérkőzésen a finnországi Tamperében 2023. május 22-én. MTI/Illyés Tibor

146
2 perc kiállítás: Pozsgai Tamás
145

Ti vagytok a legjobb szurkolók

Ezt a finn hangos bemondó harsogja magyarul(!) a csarnokban. Nehéz lenne vele vitatkozni.

A magyar szurkolók minden meccsen kitettek magukért

137

Ez nem volt szép

Egy vesztett korongra Schneider startolt, Bálizs kivetődve ráfeküdt a pakkra, de az osztrák odaszúrt neki, sőt még egy kicsit a korcsolyáját is ott hagyta a kapus maszkja előtt.

120

Eggyel kevesebben vagyunk viszont

Fejes Nándor fejsérülés miatt nem tudja folytatni a játékot.

94

Egymással veszekednek az osztrákok egy les után. Csak így tovább...

88

Hári lábát csúnyán ellötték

A magyar csatár alig bírt lábra állni egy blokk után.

74

Terbócs de okos volt

A rutinos magyar játákos beállt az osztrák kapus elé, majd szépen felemelte a ballábát, hogy elcsúszhasson alatta a korong. Tanári megmozdulás volt.

65

Vége a hosszabbításnak

Nem született gól, jöhetnek a rávezetések.

65

Fejbe lőtték Bálizst

Raffl lökete után a sisak is lerepült a magyar kapus fejéről. De kemény legény, már felvette a pozíciót a kapunkban.

62

Megvan az újabb magyar helyzet, de Erdély előtt még bele tud piszkálni egy osztrák bot.

62

Bartalis, Erdély és Hadobás most a jégen.

61

Jöjjön a hosszabbítás

Sebők, Sofron és Horváth Milán a mieinknél, és Sofi lő, de Starkbaum véd.

60

Vége a rendes játékidőnek

Jöhet az 5 perces hosszabbítás 3 a 3 ellen.

60

Nem lett belőle nagy lövés, a túloldalon pedig Bálizsnak kellett védenie.

60

Bálizs védett, majd Starkbaum fogta meg a korongot. Az osztrák kapu előtt jöhet a bedobás.

59

Még két perc a 60-ból

A legfontosabb kérdés még mindig nem dőlt el.

56

Felső vas!

Csere után Hári startolt egy koronggal, Sebőkhöz játszott, aki balról lőtt, a korong pedig a felső vason csattant. Hát ez nagyon közel volt, a kutyafáját...

54

Harcolunk keményen

Németh és Vincze erősködött a palánk mellett, és nem is hiába, mert utóbbi végül lövésig jutott.

53

Végre magyar helyzet

Terbócs került az osztrák kapu elé, de Starkbaum a helyén volt.

53

Előbb mi kavartunk az osztrák harmadban, majd ők a miénkben, mindkét kapusnak kellett egyet-egyet védenie.

51

Megint Bálizs védett, most a visszaforduló Rossi ravaszkodásának szabott gátat.

51

A magyar Transformer

Ez jutott eszünkbe Bálizs Bencéről ezt a képet látva:

Bálizs Bence a jégkorong-világbajnokság hetedik fordulójában játszott Magyarország-Ausztria mérkőzés előtt a finnországi Tamperében

50

Most nyomnak az osztrákok, nem tudjuk kivinni a korongot a harmadból, végül Bálizs tenyerel rá a pakkra, hogy cserélni tudjunk. Mondjuk, az osztrákok sem frissek már.

48

Nagy helyzet, de a kiugró Papp Kristóf elől az utolsó pillanatban menteni tudtak.

47

6 a 4-ben támadunk, de lövésig még nem jutottunk. Amikor meg igen, akkor Starkbaum kispárgázta Sebők lövését.

46

Most egy kicsit mi szorultunk be, Huber addig forgolódott, hogy a rövid saroknál visszafordulva lőni tudott, Bálizs viszont a helyén volt, és érkezett segíteni Garát ütője is.

46

Most Galló lövését fogta Starkbaum.

45

Pár centi hiányzott

Starkbaumon már átment a korong, de aztán takarított egy osztrák bekk.

45

Az osztrák harmadban van a buli, és el is hozzuk.

43

Lövésig azért eljutottun, Papp Kristóf kínálta meg Starkbaumot.

42

Nem tudtunk még felállni rendesen.

41

Magyar emberelőny

Sebők harcolta ki, már "csak" ki kell használni.

41

Jöhet a folytatás

Húsz perc van még vissza legalább.

40

Vége a második harmadnak

3-1-re is vezettünk, de 3-3-ról jöhet majd a folytatás.

39

Kettő az egyben indulhattak meg az osztrákok, de Stipsicz óriásit mentett.

39

Közel volt az újabb magyar gól

Megforgattuk őket, a végén Szabó Bence lőhetett, de Starkbaum bravúrral védett.

38

Nem tudtuk kihúzni...

Nem tudtuk kiütni a pakkot a harmadból, Haudum pedig - mi tagadás - szépen vert be egy lőtt passzt jobbról a rövid felsőbe. 3-3, kezdődhet minden előlről.

37

Remekül védekezünk, most Hadobás blokkol egy óriásit, gyorsan le is sántikál cserére.

36

Két perc emberhátrány

Sebőköt küldték ki bottal akasztásért.

35

Garáth lőtt szépen, de az osztrák kapus kitette a korongot balra.

35

Mutatjuk Sofron gólját

34

Bartalis csapott le a bizonytalankodó osztrákokra, majdnem gólig zavarta őket.

32

Óriási magyar lehetőség

Sofron és Erdély lőtt ki az osztrákok kék vonaláról, előbbi most passzolt, de utóbbi csak az oldalhálóba tudott bombázni.

32

Három magyar szerzett pontot a gólnál

A gólpasszt Erdély és Bartalis, míg a találatot Sofron jegyezte. Bartalis 1+4-nél jár, azaz már öt pontja van a kanadai táblázaton.

31

Most Marco Rossi viharzott be a magyar harmadba, szerencsére nem bántottuk, ehelyett jól szorítottuk ki, így Bálizs védeni tudta az osztrák sztár lövését.

30

A második sorunk nagyon éles: most is Sofron, Bartalis és Erdély okoz káoszt az osztrák védelemben. Van bennük sebesség, az biztos.

28

Érik a bunyó

Most Kiss Roland és Thimo Nickl akaszkodott össze: a tétnek megfelelően férfias a játék.

28

Micsoda balszerencsés gól

Nem tudunk felszabadítani, Bálizs sem tudja most betakarni a korongot, Strong bezzeg kikotorja alóla, és belöki a kapunka. 3-2 ide, azaz még nálunk az előny.

27

Schneider most kilépett egy korongszerzés után, de nem tudta Bálizs mellett ellőni, majd Rossi lövését blokkolta egy magyar védő.

27

Majdnem lett egy kis boksz

Schneider erősködött a mayar kapu előtt, de lehűtötték az osztrák fiút.

25

Kettővel vezetünk!

Horváth Milán is megszerezte első vb-gólját, és 3-1-re vezetünk!

25

Letelt a kiállítás

Szépen kivédekeztük az első két percet.

24

Nagyon élnek az osztrákok

Rákapcsolt az ellenfél, kicsit be is szorultunk, de aztán korongszerzés után Galló viszi be a pakkot az osztrák harmadba.

23

Bálizs-parádé!

Eladtuk csúnyán a pakkot, Berger kiugrasztotta Schneidert, de az osztrák csatár lövésére szenzációsan ért át a magyar kapus - gyönyörű védés volt!

21

Jöhet a második harmad

Elhoztuk a pakkot és Sebők és Stipsicz rögtön zavart is okozott, Pozsgai meg már lőtt is, de Starkbaum védett.

20

Vége az első harmadnak

Sofron két góljával 2-1-re vezetünk 20 perc játék után.

20

Schneider vesztette el egy kicsit a fejét, pedig még csak az első harmad végén vagyunk.

20

Ott van az az emberelőnyös gól!

És megint Sofron, aki parádésan tett bele az ütőjét Sebők passzába-lövésébe! 2-1 a javunkra!

19

Lássuk azt az előnyt

Raffl kiállítását kellene kihasználnunk!

18

Üres kapuval vagyunk fent, mert emberelőnyt fogunk kapni.

17

Sofron cselezgetett és vesztett korongot a kapunk mögött, de az osztrákok is eladták a korongot.

16

Az osztrákok is fáradnak, most például tilosra ütik a korongot, ahelyett, hogy kihoznák.

15

Bálizs két nagy védése

A magyar kapus kétszer is jó helyen volt, másodszor rá is tenyerelt a korongra, egy kis levegőhöz juttatva a védőinket.

13

Ezt a balszerencsét...

Marco Rossi indult meg óriási tempóban a magyar kapu felé, nem tudtuk felvenni, és nem is hibázott a Minnesota Wild centere, 1-1.

12

Nyomnak az osztrákok

Hadobás gyönyörűen blokkolja Zwerger lövését, majd Pozsgai vágja ki a korongot a magyar harmadbó.

11

Megint magyar emberhátrány

Sebők botja volt rossz helyen, nem tudta zsebre tenni, egy osztrák pedig átesett rajta.

10

Kicsit megzavarodtak az osztrákok

Be is szorultak a harmadukba, és sorra vezetjük rájuk a korongot.

9

Itt a magyar gól!

Gyönyörű akció végén Erdély okos passza után Sofron tette fel a korongot a jobb felsőbe! A magyar csatár harmadik gólját szerezte a vb-n!

9

Újabb óriási lövés, ezúttal Hadobás Zétény tüzelt.

7

Most mi támadunk

Kétszer is lefordulunk az osztrákokról, másodszor már lőhetett is Sebők, de az osztrák kapus védett. Ahogy Németh Kristóf lövésénél is.

6

Blövik Bálizst rendesen

De a kapusunk állja a sarat, most Paul Huber lövését védte.

4

Újabb Bálizs-védés, most Peter Schneider lövését védte a botossal.

3

Máris emberhátrányban vagyunk

Pozsgai vert oda bottal az egyik osztrák kezére. Ehhez képest egy korongszerzés után Erdély Csanád lőhetett.

2

Megvan az első Bálizs-védés

Kergetik egymást becsülettel a fiúk, majd Bálizs védi Marco Rossi lövését.

1

Lássuk akkor!

Az osztrákok hozták el a pakkot az első buliból.

0

Egy óriási meglepetés már született ma

Nem az, hogy a svédek 4-1-re leverték a dánokat, hanem az, hogy a norvégok hosszabbításban verték 3-2-re Kanadát! Az észak-amerikaiak a rendes játékidő letelte előtt 12 másodperccel tudtak kiegyenlíteni.

0

Így állunk a kezdés előtt

0

Be kell találni végre emberelőnyben!

Ez nagyon hiányzik a mieink játékából, de mikor jönne az első (és a második, és...) emberelőnyös gól, ha nem a legfontosabb meccsen? Ez nem előnyben született, de, ha Fejes Nándor ma is üt egy ilyet, aligha fogjuk bánni:

0

Egyenlő erők küzdelmére számíthatunk

Az osztrák csapathoz sokkal közelebb állunk sebességben, technikai tudásban, mint az eddigi ellenfelekhez, de így is 100 százalékot kell adniuk a játékosonak a győzelemhez.

0

Így néz ki a mai meccskeret

Kevin Constatine így rakta össze a sorokat. A kapuban Bálizs Bence fog kezdeni.

0

Jól ismeri egymást a két csapat

Hatalmas taktikai csata várható a kispadok mögött, és óriási fizikai küzdelem a jégen.

Nagy Gergőék  már megmutatták egy párszor, hogy tudnak küzdeni

0

Akárhogy, de győznünk kell!

Ennyire "egyszerű" a feladat. A rendes játékidőben és a hosszabbításban elért győzelem is bennmaradást érne.

0

Most vagy soha!

És ezt nem csak mi gondoljuk és mondjuk, hanem a Nemzetközi Jégkorong Szövetség is, ahol szintén pontosan tudják, mekkora lesz a tét:

0

Győzelemre fel!

Jöjjön hát a hoki-vb utolsó, a magyar válogatott történetének talán legfontosabb meccse!