A DG Sport Compétition Opel Astráját vezető Mato Homola nyerte a TCR International Series bahreini hétvégéjének időmérőjét. A szlovák versenyző indulhat az élről a túraautó-bajnokság szombat délutáni első versenyén.

A magyar M1RA versenyzője, Tassi Attila a nyolcadik helyet szerezte meg a Honda Civic Type R-rel. A Zengő Motorsport pilótája, ifj. Ficza Ferenc pedig a tizedik lett az időmérőn a Zele Racing SEAT Leónjával. Vagyis a szombat délutáni első versenyen Tassi a 8., Ficza a 10. helyről indulhat.

A vasárnap déli futam startjánál viszont fordított rajtrács érvényes, ami azt jelenti, hogy ifj. Ficza az élről, Tassi pedig a harmadik helyről vághat neki a sivatagi küzdelemnek.

A versenyeket a Sport2 élőben közvetíti szombat délután 15.15-től, valamint vasárnap 12 órától.