Dakar 2018: katari és brit siker az első szakaszon

AUTO - DAKAR 2018 - PART 1 AMERIQUE DU SUD COURSE DAKAR ETAPE JANUARY JANVIER OFF ROAD RALLY OFFROAD RALLY PEROU PERU RACE RALLY RALLYE RALLYE RAID RALLYRAID, AL-ATTIYAH NASSER
301 AL-ATTIYAH NASSER (QAT) Legende, BAUMEL MATTHIEU (FRA) Legende, TOYOTA Hilux, auto, car, action during the Dakar 2018, Stage 1 Lima to Pisco, Peru, on january 6 - Photo Florent Gooden / DPPI
A motorosoknál a címvédő brit Sam Sunderland, az autósoknál pedig a katari Nasszer al-Attijah nyerte az első szakaszt a 40. Dakar-ralin. A Szalay Balázs, Bunkoczi László páros magyar páros a 36. helyen áll az első nap után.

A motorosoknál a Dési János (KTM) a 103., míg Horváth Lajos (KTM) a 135. helyen ért célba.

Az autósoknál pedig a katari Nasszer al-Attijah nyerte az első szakaszt a 40. Dakar-ralin Forrás: DPPI/Florent Gooden

A Dél-Amerika három országát érintő tereprali-viadal első napján a mezőny Peru fővárosából, Limából indulva Pisco felé vette az irányt és közben 31 kilométeres gyorsasági szakaszt teljesített.

Eredmények (a verseny honlapjáról):
1. szakasz, Lima-Pisco (273 km, gyorsasági: 31 km):
autósok (73 célba érkező alapján):
1. Nasszer al-Attijah, Matthieu Baumel (katari, francia, Toyota Gazoo) 21:51 perc

3. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 21:51
...103. Dési János (KTM) 49:56 (20 perces büntetéssel)
...135. Horváth Lajos (KTM) 1:04:07 óra

A mezőny Perun, Argentínán és Bolívián halad keresztül, 9000 kilométert teljesít, és a végig versenyben maradók 14 szakasz után január 20-án az argentínai Córdobában érnek célba.

Vasárnap Pisco környékén 12 kilométeres etap és 267 kilométeres gyorsasági szakasz vár a versenyzőkre.