Az első félidőben az Újpest nagy fölényben játszott, kétszer is vezetéshez jutott, a szünet után - a karmester Sloncik cseréjét követően - viszont a Videoton futballozott veszélyesebben.

Borsodi Liga, 33. forduló:
Újpest - Videoton 2-3 (2-1)
Megyeri út, 2500 néző
vezette: Bukovics
gól: Vagner (27.), Tokody (44.), illetve Sorato (43., 60.), Szalai (79.)
sárga lap: Sloncik (48.), Piroska (80.), illetve Komódi (26.), Vilotic (87.)
Újpest: Posza - Tamási, Kozel, Korolovszky (Pető 46.) - Kunzo (Móri 75.), Erős, Sloncik (Piroska 52.), Lőw - Tokody, Túlio, Vagner
Videoton: Végh - Kovács B. (Tímár 46.), Pomper, Vilotic, Vasas - Szalai, Némedi, Tóth B., Komódi - Földes (Hamar 72.), Sorato

27. perc: Erős húzott el a jobbszélen, a tizenhatos magasságából középre adott, majd a teljesen őrizetlenül hagyott Vagner közvetlen közelről a kimozduló Végh felett a bal sarokba fejelt (1-0).

33. perc: Sloncik beívelését követően Vagner Tokody elé fejelt. A támadó lövése Véghről kiperdült, éppen Túlio elé, aki hét méterről, hatalmas helyzetben ismételhetett, Végh azonban ritkán látható
bravúrral lábbal hárított.

43. perc: váratlanul egyenlített a Videoton: Tóth B. ívelt előre, labdájára Sorato csapott le, kicselezte Korolovszkyt, majd tíz méterről Posza lába között gurított a kapu közepébe (1-1).

44. perc: a következő támadásból ismét vezetést szerzett az Újpest: Kunzo a tizenhatos jobb oldali sarkától ívelt a kapu elé, Tokody öt méterről fejelt a bal felső sarokba (2-1).

60. perc: ezúttal is Tóth B. ívelt előre, Földes megcsúsztatta a labdát, majd Sorato - a lesre játszó védők közül kibújva - tizenhárom méterrről, kapásból a bal alsó sarokba helyezett (2-2).

79. perc: jobb oldali Videoton támadás végén az újpesti védők közelről nézték, ahogy Szalai a beívelt labdát a kapu torkából a bal sarokba fejeli (2-3).

85. perc: Szalai egy jobb oldali akció során állva hagyta a teljes újpesti védelmet, 14 m-ről kapura lőtt, Posza már verve volt, a labda azonban a felső kapufáról a mezőnybe vágódott.