Saját olimpiaiérem-csúcsa felé tart Kína

A kínaiak már vasárnap, az athéni játékok felén alig túl teljesítették idei olimpiai éremvállalásukat: Csang Ji-ning fölényesen győzött női egyesben az asztalitenisz-tornán, s ezzel Kína begyűjtötte a vezetők által célként megfogalmazott huszadik elsőségét a görög fővárosban.

Csang diadalával egyúttal Kína századik olimpiai aranyérmét szerezte meg. Az ázsiai ország versenyzői csupán 20 éve vesznek részt a játékokon.

Mivel vasárnap este győzött még lólengésben Teng Haj-pin, valamint a Li Ting, Szun Tien-tien nőitenisz-páros is, az athéni olimpia összesített éremtáblázatán Kína 22 arany-, 14 ezüst- és 10 bronzéremmel az élen áll. Az ázsiai ország sportolói küldöttsége négy évvel ezelőtt érte el eddigi csúcsát: Sydneyből 28 arannyal tért haza.

A kínai vezetés több sportágban a tapasztalt versenyzők helyett fiatalokat indított Athénban, hogy a 2008-as pekingi játékokra még erősebb csapat álljon össze.