Társoldalunk:

A magyarok lemásolták a sydneyi szereplést

2004.08.30. 18:51

Az athéni olimpián Magyarország 8 arany-, 6 ezüst- és 3 bronzéremmel zárt, s ezzel pontosan megismételte a sydneyi szereplést. A nem hivatalos pontszámítás tekintetében - amely az 1-6. helyezést veszi figyelembe - 144 ponttal sikerült felülmúlni a négy évvel ezelőtti teljesítményt, sőt megállítani az 1980-as moszkvai játékok óta tartó csökkenő tendenciát. A Magyar Távirati Iroda összeállításában megtekintheti a magyarok olimpiai mérlegét Athéntól Athénig (1896-2004), valamint megtudhatja, kik a sporttörténelem legeredményesebb külföldi és magyar olimpikonjai.

(Kattintson a sportoló vagy a csapat nevére, és idézze fel a magyarok athéni sikereit!)

ARANYÉREM - 8*
Nagy Tímea - vívás, párbajtőr egyéni
Igaly Diána - sportlövészet, skeet 97 korong
Majoros István - birkózás, kötöttfogás 55 kg   
Férfi kajak négyes - 1000 m (Kammerer Zoltán, Storcz Botond, Vereckei Ákos, Horváth Gábor)
Vörös Zsuzsanna - öttusa 5448 pont 
Janics Natasa - kajak egyes 500 m, 1:47.741 p
Női kajak kettes - 500 m (Janics Natasa, Kovács Katalin) 1:38.101 p
Férfivízilabda-válogatott - (Gergely István, Szécsi Zoltán, Benedek Tibor, Biros Péter, Fodor Rajmund, Kásás Tamás, Kiss Gergely, Madaras Norbert, Molnár Tamás, Steinmetz Ádám, Steinmetz Barnabás,  Vári Attila, Varga Tamás)

EZÜSTÉREM - 6**
Nemcsik Zsolt - vívás, kard egyéni
Gyurta Dániel - úszás, 200 m mell 2:10.80 p
Krutzler Eszter - súlyemelés 69 kg, 262,5 kg (117,5, 145)
Férfipárbajtőr-csapat (Kovács Iván, Boczkó Gábor, Kulcsár Krisztián, Imre Géza)
Kővágó Zoltán - atlétika, diszkoszvetés 67,04 m
Női kajak négyes - 500 m (Kovács Katalin, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet, Bóta Kinga)

BRONZÉREM - 3
Cseh László  - úszás, 400 m vegyes, 4:12.15 p
Vajda Attila - kenu egyes 1000 m
Kenu kettes - 1000 m (Kozmann György, Kolonics György)     

4. HELY - 8
Cseh László - úszás, 200 m vegyes, 1:58.84 p (országos csúcs)
Mohamed Aida - vívás, tőr egyéni
Kovács Ágnes - úszás, 200 m vegyes, 2:13.58 p
Mincza-Nébald Ildikó - vívás, párbajtőr egyéni
Risztov Éva - úszás, 400 m vegyes, 4:39.29 p
Likerecz Gyöngyi - súlyemelés, 75 kg, 257,5 kg (115, 142,5)
Varga Viktória - súlyemelés, + 75 kg, 282,5 kg - országos csúcs (127,5 - országos csúcs, 155)
Férfikézilabda-csapat - (Fazekas Nándor, Szathmári János, Harsányi Gergő, Mocsai Tamás, Laluska Balázs, Nagy László, Mezei Richárd, Gál Gyula, Lendvay Péter, Császár Gábor, Pérez Carlos,  Díaz Ivo, Ilyés Ferenc, Pásztor István, Iváncsik Gergő)

5. HELY - 8
Kovács Ágnes - úszás, 200 m mell, 2:26.12 p    
Férfikard-csapat (Nemcsik Zsolt, Ferjancsik Domonkos, Fodor Kende, Lengyel Balázs)
Nőipárbajtőr-csapat (Mincza Ildikó, Hormay Adrien, Tóth Hajnalka, Nagy Tímea)
Evezés - férfi könnyűsúlyú kétpár (Varga Tamás, Hirling Zsolt)   6:24.69 p
Pars Krisztián - atlétika, kalapácsvetés 78,73 m
Vereckei Ákos - kajak egyes 500 m, 1:39.315 p
Férfi kajak kettes - 500 m (Kammerer Zoltán, Storcz Botond) 1:29.096 p
Nőikézilabda-válogatott - (Pálinger Katalin, Sirina Irina,   Bohus Beáta, Ferling Bernadett, Pálffy Zsuzsanna, Kulcsár Anita, Lovász Zsuzsanna, Pigniczki Krisztina, Radulovics Bojana, Görbicz Anita, Mehlmann Ibolya, Kirsner Erika, Tóth Tímea, Farkas Ágnes, Siti Eszter)

6. HELY - 6
Varga Gabriella - vívás, tőr egyéni
Cseh László - úszás, 100 m hát, 54.61 mp (országos csúcs)
Gál Róbert - torna, ugrás 9,537 pont
Nőivízilabda-csapat - (Drávucz Rita, Györe Anett, Kisteleki Dóra, Pelle Anikó, Primász Ágnes, Sós Ildikó, Stieber Mercedes, Szremkó Krisztina, Tiba Zsuzsanna, Tóth II Andrea, Valkay Ágnes, Valkay Erzsébet, Zantleitner Krisztina)
Zsivoczky Attila - atlétika, tízpróba 8287 pont
Kökény Roland - kajak egyes 1000 m

* Annus Adrián (kalapácsvetés) és Fazekas Róbert (diszkoszvetés) aranyérmét a doppingvizsgálat megtagadása miatt a NOB elvette.
** Gyurkovics Ferenc (súlyemelés) második helyét doppinghasználat miatt törölték.

Előző
Következő

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK