Társoldalunk:

Cseh László legutolsó úszása jön éjjel

2021.07.29. 21:17

Igazi úszó legenda utolsó versenyét láthatjuk pénteken Tokióban: Cseh László a csütörtöki elődöntőből nyolcadik helyen jutott be az olimpia pénteki döntőjébe 200 méter vegyesen. A kétszeres világbajnok, olimpiai ezüst- és bronzérmes sportoló utolsó versenyén küzd majd az újabb éremért.

Cseh László mellett Telegdy Ádámot is érdemes lesz figyelni a 200 méteres férfi hátúszás döntőjében, ahová a negyedik legjobb idővel került be a magyar sportoló. A 200 méter férfi pillangón már aranyérmes Milák Kristóf is újra versenyez, ezúttal rövidebb száma, a 100 méteres pillangó elődöntőjében úszik, ugyanitt láthatjuk majd Szabó Szebasztiánt is. A nőket Burián Katalin képviseli az olimpia hetedik napján, a női 200 méteres hátúszás elődöntőjében. Az úszó előfutamokban is lesz magyar érdekeltség: férfi 50 méter gyorson Lobanovszkij Maxim, 1500 méter gyorson Gyurta Gergely és Kalmár Ákos, valamint a férfi 4x100 méter vegyes magyar váltója lesz érdekelt. 

Cseh László olimpiai döntővel zárja karrierjétForrás: AFP/Attila Kisbenedek

 Az atlétikai számokban három magyarért, Bartha-Kéri Biankáért, Koroknai Mátéért és Márton Anitáért izgulhatunk sorrendben a 800 méter, a férfi 400 méter gát előfutamain, valamint a női súlylökés selejtezőjében. 

A férfi egypár evezősöknél Pétervári-Molnár Bendegúz a 7. helyért küzdhet, a női sportpisztolyosoknál pedig Major Veronika készülhet. 

Az uszoda mellett más vizeken is lesznek magyarok: Érdi Mária és Vadnai Benjamin a vitorlázóknál küzd az eredményért, a Tacumi Vízilabdaközpontban pedig az előző meccsén hatalmas játékkal az Egyesült Államokat legyőző női vízilabda-válogatottunk játszik Japánnal. 

A magyarok pénteki programja a tokiói olimpián:

július 30., péntek (zárójelben a magyar idő):
--------------------------------------------

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion)
10.41 (3.41): női 800 méter, előfutam (Bartha-Kéri Bianka)
11.25 (4.25): férfi 400 m gát, előfutam (Koroknai Máté)
19.25 (12.25): női súlylökés, selejtező, B csoport (Márton Anita)

EVEZÉS (Sea Forest Evezős Pálya)
9.15 (2.15): férfi egypár - B döntő, a 7-12. helyért (Pétervári-Molnár Bendegúz)

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér)
9.00 (2.00): női sportpisztoly (Major Veronika), alapverseny, rapid, 30 lövés
14.00 (7.00): NŐI SPORTPISZTOLY, DÖNTŐ

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
10.30 (3.30): elődöntők, döntők
10.30 (3.30): férfi 100 m pillangó (ed) (Milák Kristóf)
10.35 (3.35): férfi 100 m pillangó (ed) (Szabó Szebasztián)
10.50 (3.50): FÉRFI 200 M HÁT (d) (Telegdy Ádám)
11.16 (4.16): FÉRFI 200 M VEGYES (d) (Cseh László)
11.42 (4.42): női 200 m hát (ed) (Burián Katalin)
19.00 (12.00): előfutamok
19.17 (12.17): férfi 50 m gyors (Lobanovszkij Maxim),
20.00 (13.00): férfi 1500 m gyors (Gyurta Gergely, Kalmár Ákos)
21.05 (14.05): férfi 4x100 m vegyes (Magyarország)

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)
12.05 (5.05-11.00): Laser Radial (Érdi Mária) 9-10. futam
14.35 (7.35): Laser Standard (Vadnai Benjamin) 9-10. futam

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)
18.20 (11.20): nők csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Japán