Rövidítés után nyerték meg a brazil teniszezők a női páros bronzmeccsét az olimpián

tennis Oly Horizontal
Laura Pigossi és Luisa Stefani bronzérmes lett női párosban
A Laura Pigossi, Luisa Stefani brazil kettős nyerte a bronzérmet a női párosok teniszversenyében a tokiói olimpián.

A 26 és 23 éves dél-amerikaiaknak ezt megelőzően gyakorlatilag semmilyen számottevő nemzetközi eredményük nem volt, a japán fővárosban azonban két kiemelt kettőst is búcsúztattak és egy vereség mellett négy győzelemmel megszerezték a harmadik helyet.

A brazilok a szombati bronzmérkőzésen az orosz Veronyika Kugyermetova, Jelena Vesznyina kettőst győzték le döntő rövidítésben, szetthátrányból fordítva.

Laura Pigossi és Luisa Stefani bronzérmes lett női párosban Forrás: AFP/Vincenzo Pinto

A vasárnapi döntőben a svájci Belinda Bencic, Viktorija Golubic páros a francia nyílt bajnokság idei győztesével, a cseh Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova duóval találkozik.

Eredmény, tenisz, női páros:
a 3. helyért:
Laura Pigossi, Luisa Stefani (brazil)-Veronyika Kugyermetova, Jelena Vesznyina (orosz) 4:6, 6:4, 11-9 - döntő rövidítés