Messiékre kőkemény csata vár Maradona városában

fbl Horizontal
Bayern Munich's German striker Serge Gnabry (R) shoots to score the opening goal of the UEFA Champion's League round of 16 first leg football match between Chelsea and Bayern Munich at Stamford Bridge in London on February 25, 2020. (Photo by Glyn KIRK / AFP)
Cikkünk folyamatosan frissül
A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek mindkét keddi mérkőzésén jó focira és hatalmas csatára számíthatunk. A hazai pályán a BL-ben több mint két éve veretlen Napoli megnehezítheti a Barcelona dolgát, ahogy a Bayern Münchenre sem vár könnyű este a Chelsea ellen a Stamford Bridge-en.
21:18
2020. február 25.

Lássuk akkor a programot

Ami röviden-tömören így néz ki:

21:23

Rossz előjelekkel érkezik a Barca

A csapat edzőt cserélt, januárban Quiqu Setién váltotta Ernesto Valverdét, Messi összeveszett Eric Abidal sportigazgatóval, Luis Suárez és Ousmane Dembélé sérülése után alig tudtak csatárt igazolni, végül a BL-ben nem nevezhető Martin Braithwaite-et sikerült megszerezni. A csapat nem jutott be a Spanyol Szuperkupa döntőjébe, a Király-kupában pedig a negyeddöntőben kapott ki 1-0-ra az Athletic Bilbaótól. De, ugye, innen szép nyerni.

21:25

61 éves debütáns

Quique Setién 61 évesen mutatkozhat be vezetőedzőként a Bajnokok Ligájában. Ránézésre nincs rossz formában a Maestro:

21:29

Maradona városában

Bár az isteni Diego Barcelonában is játszott, mégis mindenki a Napolival azonosítja, amelyikkel két bajnoki címet és egy UEFA-kupát nyert, azóta is ez a klub történetének legfényesebb időszaka. Lionel Messit pedig másfél évtizede mindig Maradonához hasonlítják, és most végre a San Paolóban is pályára léphet, ahol a nagy előd.

21:34

Verhetetlen Bayern München?

Londonban is a Bayern München a Chelsea elleni mérkőzés esélyese, ami annyira nem is véletlen: a bajor csapat utoljára 12 mérkőzéssel ezelőtt, 2017. szeptember 27-én a PSG otthonában kapott ki a német rekordbajnok, akkor 0-3-mal utazhattak haza.

9 győzelem, 3 döntetlen:

21:37

Üzemel a lengyel gólgyár

Robert Lewandowski 10 góllal vezeti a BL góllövőlistáját, igaz idén váratlan kihívót kapott: a Salzburgból Dortmundba igazoló 19 éves Erling Haaland is tíznél jár.

21:41

Van közös múltjuk

A Bayern és a Chelsea utoljára 2012. május 19-én, a kiírás döntőjében találkozott egymással, és 1-1-es 120 percet követően 11-esekkel nyert az angol csapat.

21:43

Három spanyol a kezdőben

Frank Lampard ezt a kezdőd teszi fel a pályára:

21:44

Új igazolása nélkül áll fel a Barcelona

A Barcelona legújabb igazolása, Martin Braithwaite nem léphet pályára a BL-ben, mert a legutolsó nevezési időszak után érkezett a katalán fővárosba.

Setién masszív középpályássorral készül a nápolyi vendégjátékra: Busquets, De Jong, Rakitic és Vidal is ott van a Barca kezdőjében.

21:45

Íme a Bayern München kezdője

Hansi Flick a padon hagyta Philippe Coutinhót:

21:45

Támadó szellemű nápolyi kezdő

Fabián Ruíz, Lorenzo Insigne, José Callejón és Dries Mertens egyaránt látványosan játszó futballisták, mindannyian ott vannak a Napoli kezdőjében. Szemben a lengyel támadóval, Milikkel.

21:49

Ebben Ronaldo Messi előtt van

141. alkalommal léphet pályára a BL-ben Lionel Messi, amivel feljön a vonatkozó rangsor ötödik helyére.

21:51

Messi világa

Lionel Messinek a hétvégi, Eibar elleni mesternégyese volt a hetedik alkalom, hogy négy vagy több góllal zárjon egy mérkőzést. Négynél többször "csak" egyszer, a 2012-es, Bayer Leverkusen elleni BL-negyeddöntőben rúgott többet - ötöt. Ugye emlékszünk még arra a teljesítményre?

21:57

1984, a legfontosabb évszám

Az 1984-es Opus: Live is Life című örök klasszikusával hangolódik a Stadio San Paolo közönsége. Ez volt az az év, amikor Diego Maradona a Barcából Nápolyba igazolt.

21:59

THE CHAAAMPIOOONS!

Kezdődnek a mérkőzések, jó szórakozást kívánunk!

22:01

Kovacic kezdte meg a táncot

A Chelsea horvát középpályása azonnal cselsorozatba kezdett, de a 16-os előtt eladta a labdát. A túloldalon Caballerónak kellett fognia Thomas Müller lövését.

22:03

Nem adják oda a labdát

Az iménti Kovacic megindulás óta a Chelsea játékosai jóformán nem is találkoztak a labdával.

22:06

Hibátlan Bayern

A német csapat mind a hat csoportmeccsét megnyerte a Crvena zvezda, a Tottenham és az Olimpiakosz ellen, de rossz hír, hogy egyetlen csapat sem nyert még BL-t, amelyik így kezdte a sorozatot.

22:06

Telt ház Nápolyban

Nagyjából 60 000 fő látogatott ki, hogy megnézze, mire megy csapata Messiék ellen.

22:09

Harcosan kezd a Napoli

Több kisebb tüskével próbálja a Napoli megakadályozni a Barcelona kombinatív játékát. José Callejón tette ki az oldalvonalon túlra Junior Firpót.

22:09

Mason Mount nagy lövése

A Chelsea fiatalja a 7. perc végén vállalkozott lövésre a 16-os vonaláról, de nagyon fölé és még annál is jobban mellé ment a labda. De legalább erős lövés volt.

22:11

Az első kapu felő irányuló lövés

A 9. percben Messi és Frenkie De Jong kényszerítőzik hat hazai védő gyűrűjében. Az argentin lövése fölémegy.

22:11

Veszélyes német akció

Pavard kapott remek labdát egy átlépős csel után, a francia világbajnok lábáról ígéretes beadás helyett azonban lecsúszott a labda.

22:12

Coman lábában volt az első gól

Labdát vesztett a Chelsea a felezővonalnál, a németek azonnal indították a jobb összekötő helyén meginduló Kingsley Comant, aki a 16-osra belépve a bal alsó (rövid) sarok mellé lőtt.

22:14

Mérkőzésben a Napoli is

Tíz perc után egyre hosszabb és jobb labdakihozatalokat mutat be a Napoli.

22:16

Caballero nagy védése

Lewandowski kapott jó labdát a 16-oson belül, majd nyolc méterről telibe lőtte Caballerót. Érik az a Bayern-gól...

22:19

A Chelsea is mutatja magát

Mason Mount kapott jó labdát a félpálya közelében, meg is lódult vele, de nem tudta lefutni Alphonso Daviest, aki 19 éve  minden rutinjával kísérte ki a labdát az alapvonalon túlra.

22:20

A koronavírus Nápolyban is felütötte a fejét

Olaszország a koronavírus európai gócpontjának számít. Nem véletlen, hogy ilyen képeket kapunk a San Paolóból.

fbl Horizontal Forrás: AFP/Filippo Monteforte
22:20

Az első Chelsea-szöglet

Erre a 20. percig kellett várni, Mount beadását végül Giroud tudta a kapu felé fejelni, de Neuernek nem jelentett gondot a labda megkaparintása.

22:21

Ezt a védelmet nehéz lesz a Barcának feltörni

Közel saját kapujához, egymáshoz nagyon közel húzta fel a védelmi vonalakat Gattuso csapata. Ha valaki, akkor a Barcelona ellen ez abszolút indokolt.

22:22

Ha Neuer, akkor 107

A Bayern világbajnok kapusa 107. BL-mérkőzésén léphetett pályára, így kollégái közül már csak Iker Casillas (177), Gianluigi Buffon (123) és Petr Cech (111) van előtte.

22:24

Ravasz gondolat volt

Giroud tette ki nagyon szépen a labdát balra Ross Barkley-nak, aki okosan próbálta betekerni a labdát, de kicsit lecsúszott a lábáról, így sem az akciót kísérő francia csatárnak, sem Mason Mountnak nem lett jó a labda.

22:25

SZAVAZÁS: Ki szerzi az első gólt este?

---- separator ----voting-content-type:711fb8ea-c69f-4c1c-b48e-c271577db878---- separator ----

---- separator ----voting-content-type:65bb0e3a-d061-4874-a3d1-9ef0b03f171c---- separator ----
22:28

Caballero megint nyer Lewa ellen

A rutinos spanyol kapus egy percen belül kétszer is remek ütemben mozdul ki a kapujából, hogy mentsen Robert Lewandowski elől.

22:28

Ez eddig tényleg kőkemény csata

Egyik csapat sem hagyja levegőhöz jutni a másikat. Egyelőre se Messi, se Mertens nem tud kiszabadulni az ellenfél néhol durva védekezéséből.

22:30

Caballerót ápolják, Kepa öltözik

Caballerót Lewandowski második próbálkozása után ápolni kellett, Kepa Arrizabalaga pedig azonnal fel is vette a megkülönböztető trikót, hátha jönnie kell, de nem kellett.

22:31

GÓÓÓL! Vezet a Napoli a Barca ellen!

A 29. percben Dries Mertens tekert a tizenhatos előteréből a Barcelona kapujába.

22:31

Müllert tekert szépen

Thomas Müller pár évvel ezelőtti önmagát idézve indult meg a kapu felé, és tekert 16-ról centikkel a bal kapufa mellé. A 30. percben maradt az eredmény 0-0.

22:32

Íme Mertens gólja - videó

22:35

Óriási Chelsea-helyzet

Barkley szerzett labdát Neuer rossz kirúgása után, de magas lett a beadása, majd Marcos Alonso emelt vissza, de Mount volt ott, ahol Giroud-nak kellett volna lenni, a mínus 20 centis magasságkülönbség pedig pont egy jó fejesbe került.

22:36

Müller fejel a kapufára

Gnabry beadására indul meg remek ütemben Thomas Müller, aki a tarkójával küldi a felső lécre a labdát. Óriási helyzet volt, mindez a 35. percben.

22:37

Mertens, a klublegenda

Dries Mertens utolérte Marek Hamsíkot, így jelen állás szerint ők ketten a Napoli történetének legeredményesebb futballistái. Ez egyben az is jelenti, hogy mindketten Diego Maradona előtt járnak, aki 115 gólt tudott szerezni az olasz csapat mezében.

22:44

Busquets pókfocija

Sergio Busquets pókfocizik Callejónnal szemben, jó helyzetből rúghat szabadrúgást a Napoli. Insigne beadását még kifejelik, de a labda Callejón elé kerül. A spanyol szélső Manolast veszi célba, aki mellélő.

22:44

Neuernek kell nagyot védenie

Marcos Alonso tört be a 16-osra a bal oldalon, de nem tudott jobbal lőni, balra váltott, kicsit sebességet és szöget is vesztett, Neuer pedig leért a lövésre és szögletre ütötte.

22:46

Lecsúszott beadással veszélyeztet a Barca

A 44. percben Arturo Vidal beadása majdnem behullott a hazai kapuba, David Ospina azonban résen volt.

22:46

A meccs első sárgája

Thiago kapja, aki a meglóduló Barkley-t rúgta föl muszájból a félidő utolsó másodperceiben.

22:47

Itt a vége az első félidőnek

Chelsea–Bayern München 45 perc játék után 0-0.

22:47

Napoli - Barcelona 1-0 a szünetben

Egy percet hosszabbított az első játékrészben Felix Brych. Komoly esemény nem történt, így a Napoli 1-0-ra vezet a szünetben a Barcelona ellen.

22:58

Innen jöhet a folytatás

23:03

El is kezdődött a második félidő

Londonban, ahogy az első percben, úgy ezúttal is rögtön egymásnak estek a csapatok.

23:04

Alig találkozott a labdával, mégis gólt lőtt a Barcának

Dries Mertens az első félidőben mindössze két sikeres passzt tudott bemutatni, mégis az ő gólja dönt eddig.

23:06

Hatalmas Chelsea-helyzet

Aminek a végén Neuer védi óriási bravúrral Barkley lövését, de aztán kiderül, hogy Mount már a támadás első labdaérintésénél lesen volt...

23:06

Kemény, de nem sportszerűtlen meccs

23:07

Jorginho sárgázza ki magát a visszavágóról

Az olasz dühödten kérte számon Clement Turpin játékvezetőn a Mateo Kovacic ellen elkövetett szabálytalanságért járó sárgát, de aztán ő kapta meg a lapot.

23:09

Vezet a Bayern!

Thiago-Gnabry-Lewandowski-Gnabry volt a labda útja, a végén a német középpályás nyolc méterről, középről passzolhatott a Chelsea kapujába! Az 51. percben Chelsea–Bayern München 0-1.

23:09

Az első sárga lap Nápolyban - komoly következményekkel

Sergio Busquets kapja a Napoli-Barca első sárga lapját. A katalán középpályás Mertensszel szemben szabálytalankodott. Busquetsnek ez volt a harmadik sárga lapja a BL-szezonban, vagyis a visszavágón nem léphet pályára.

23:12

GÓÓÓL! Kettővel vezet a Bayern!

Az 54. percben Serge Gnabry ismét Lewandowskitól kap egy labdát, amit ezúttal is a kapuba lő. 2-0-ra vezet a Bayern Londonban.

23:12

Íme Gnabry gólja - videó

23:14

Megsérült a Napoli gólszerzője - lecserélték

Dries Mertens megsérült abban az esetben, amikor Busquets felrúgta. A belgát le kellett cserélni. Helyét a lengyel támadó, Arkadiusz Milik vette át.

23:15

Arthur a Barca első cseréje

Az 56. percben Rakitic helyét Arthur veszi át.

23:17

GÓÓÓL! Egyenlített a Barca

Az 57. percben Semedo a leshatárról lépett ki, majd passzolt be Griezmann elé. A francia magabiztosan lőtte be a Barcelona egyenlítő gólját.

23:17

Íme Griezmann gólja - videó

23:20

Kettőt cserélt Lampard

Barkley és Giroud helyére Tammy Abraham és Willian állt be.

23:20

Közel a második nápolyi gól

A 61. percben Lorenzo Insigne két katalán védő között cselezi át magát és kerül lövőhelyzetbe, Marc André ter Stegen védeni tudott

23:22

Hatalmas ziccert véd ter Stegen

A 63. percben Callejón kihagyta a kihagyhatatlant. Milik remek passza után a spanyol ter Stegennel szemben találta magát, azonban belepüfölte a labdát a német kapusba.

23:23

Comant kell lecserélni

A francia szélső a combját fájlalja, le is kell cserélni. Philippe Coutinho érkezik a helyére.

23:24

Újabb sérülés(veszély) Nápolyban

Messi egy Vidal-beadásra érkezett lábbal előre csúszva. A hatszoros aranylabdás eltalálta a kapujából kivetődő David Ospinát.

23:25

Messi megkapja a sárga lapot

A 66. percben Messi megkapja a sárga lapját, Ospinát még mindig ápolják.

23:25

Ospina folytatja

A Napoli kapusa felépült, mehet tovább a játék.

23:27

Mason Mount, mit csinálsz?

Kimmich adta oda a labdát a Chelsea fiataljának, aki belépett a 16-osra, majd iszonyúan rosszul találta el a labdát, éppen csak nem bedobás lett a kapura lövésből.

23:27

Őket érte utol Griezmann 24. BL-góljával

Luis Suárez, Paul Scholes, Gonzalo Higuaín és Luís Figo

23:31

Újabb Chelsea-lehetőség

Willian adott be élesen jobbról, de Tammy Abraham és Marcos Alonso is lemaradt a labdáról.

23:32

Forró a hangulat a Barca-szektorban

23:33

Callejón le, Politano be

A 74. percben az Inter kölcsönjátékosa, Matteo Politano is pályára léphet a mérkőzés ziccerét kihagyó Callejón helyén.

23:33

Lewandowski is betalál!

A 76. percben két gólpassz után a lengyel csatár is meglövi a maga gólját. Alphonos Davies csodálatosan húzta meg a bal oldalon, Lewa pedig jött, mint a sinkanzen: gyorsan és a halál pontosan. 3-0 a Bayern javára, ez a párharc itt el is dőlt.

23:34

Messit leblokkolták!

A 75. percben Messi és Vidal kavargat a tizenhatoson belül, Maksimovic blokkolni tudja az argentin kísérletét.

23:35

Utolérte Benzemát

Ez volt Lewa 64. BL-gólja, amivel utolérte a Real Madrid francia csatárát, és most egyedül vezeti a BL-góllövőlistáját.

23:37

Letámad a Barca a másodikért

A Napoli a saját tizenhatosától sem tudott kijönni az utolsó tíz percre fordulva.

23:40

Mindenki a földön

Az egyik kapu előtt Tammy Abraham ücsörög, aki nem kapott 11-est, mert szabályosan szerelte Boateng, miközben Neuer Alaba lábát feszíti vissza, a túloldalon pedig Lewandowski hevert el, akit Marco Alonso vert orrba.

23:40

A Napoli utolsó cseréje is a pályán

A 80. percben Demme helyén Allan folytatja. Elfogytak Gattuso cserelehetőségei.

23:41

Marco Alonso piros lapot kapott

Az iménti orrbaverést visszanézték a VAR-szobában, és jelezték Clement Turpinnek, hogy ez megérne egy pirosat. A spanyol védő is kihagyja a müncheni visszavágót.

23:42

Sárgát kap a Barca gólszerzője

A 83. percben Griezmann rántotta le a Napoli játékosát, jogos a sárga lap.

23:43

Lemegy a meccs embere

A remekül játszó Serge Gnabry helyére Corentin Tolisso érkezik.

23:43

Insigne rossz megoldása

Insigne választ rossz megoldást egy ígéretes támadás közben, így elmaradt a Napoli újabb gólja.

23:46

Pályán a Barca csodatinije - a gólszerző helyén

A 87. percben elhagyta a pályát Griezmann és átadta a helyét a fiatal Ansu Fatinak.

23:48

Újabb bajor csere

Thiag Alcántara helyére Leon Goretzka érkezik az utolsó percekre a 90. perc végén. És Goretzka egy szöglet után szinte első labdaérintésből betalál.

23:48

PIROS LAP! Az indulatok a tetőfokra hágnak

A 89. percben Arturo Vidal előbb felrúgta Mario Rui-t, majd reklamált a játékvezetőnél. Brych mindkét esetért egy-egy sárgát adott a chileinek --> PIROS LAP! A kakaskodás miatt Mario Rui sem úszta meg sárga lap nélkül.

23:49

Öt perc a hosszabbítás

Ennyi ideje van a Napolinak kihasználni az emberelőnyt.

23:49

Négy perc a hosszabbítás

Aminek a fele már le is pörgött.

23:51

Piqué látványos "sérülése"

Piquének kiment a bokája, le kell cserélni. Clement Lenglet a pályán az így határozatlan idejűvé váló hosszabbításra.

23:52

Londonban vége a dalnak

Turpin lefújta a mérkőzést: Chelsea–Bayern München 0-3 (Gnabry 51., 54., Lewandowski 76.). Ez a Chelsea legsúlyosabb hazai veresége az európai kupaporondon.

23:56

Napoli - Barcelona 1-1

Hiába játszották hat perccel tovább a mérkőzést, a Napoli nem tudta kihasználni rövid emberelőnyét. Napoli - Barcelona 1-1 gólszerzők: Mertens 30., illetve Griezmann 57.