Megkezdődött a rájátszás a nőikosárlabda-NB I-ben, hazai pályán a PVSK simán verte a Szolnokot, a Soproni Postás megszenvedett a BSE ellen.

Nőikosárlabda-NB I, A csoport, a négy közé jutásért, első mérkőzés:
MiZo-Pécsi VSK - Szolnoki MÁV-Coop 86-46 (28-12, 19-9, 24-16, 15-9)
Pécs, 1000 néző
vezette: Nagy II. L., Farkas
PVSK: Iványi 2, CSÁK 8, KELLER 6, Tuvic 13/3, KÁROLYI 18/9. Csere: Vilutyte 5/3, Kalmár Nagy 12, Ujvári, DELMIS 15/9, Burgmann 7/3. Edző: Rátgéber László
Szolnok: Owens 5/3, Csontos 5, FARMER 13/3, Perovic 12, Koncz. Csere: Bujdosó, Hegedüs, Hoffmann P. 1, Németh 8/6, Berkó 2. Edző: Palkovits Tamás
Az eredmény alakulása: 3. perc: 11-3, 7. perc: 11-3, 7. perc: 23-10, 17. perc: 38-20, 24. perc: 56-28, 33. perc: 73-44

A pécsieknél bemutatkozott Jolanta Vilutyte, aki visszatért egykori csapatába. Igaz, még nem volt olyan ponterős, de nem is volt szükség annyira a kosaraira, mert a hazaiak azok nélkül is, sokat cserélve, fölényesen nyertek. A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 a MiZo-Pécsi VSK javára, a második mérkőzés vasárnap 19.30-kor lesz Szolnokon.

Rátgéber László: - Miután az első félidőben jól játszottunk, sokkal könnyebb volt a mérkőzés, mint gondoltam volna. Szép jeleneteket is láttam, de még sok a javítanivalónk.

Palkovits Tamás: - Sajnos sok eladott labdánk volt, ezekből a PVSK könnyű kosarakat dobott. Ez volt az oka a nagy különbségű győzelmének.

Soproni Postán Tabán Trafik - BSE Esma 66-60 (18-16, 13-17, 14-14, 21-13)
Sopron, 300 néző
vezette: Ádám, Király
Postás: Najdenova 11, CSÁKÁNY 16/3, Fodor 10, Ambrus 6, Sauer 6. Csere: SLJAHOVA 17/3, Russai, Englert. Edző: Meszlényi Róbert
BSE: Pop 7/3, Hagara 6, Sarik 8, NAGY D. 17, Papp 10. Csere: Kosjár 8/6, Bellovai 4. Edző: Jánossy Ervin

Roppant idegesen, támadásban sietve, kapkodva kezdett a Postás. A totális tanácstalanságot 13-8-as vendégvezetésnél az első negyed hajrájában unta meg Meszlényi Róbert. Érthető időkérése után lányai néhány gyors akciónak köszönhetően egy 8-0-s rohammal fordítottak. A második negyed ritka alacsony színvonalú játékot hozott, három perc alatt egy-egy kosár esett mindkét oldalon. Aztán Najdenova felpörgette magát és a Postást, így nyolccal elhúztak a hazaiak. A negyed második felében aztán a triplákat erőltette a Postás, ahogy korábban, továbbra is sikertelenül. Közben a BSE szívósan küzdve fokozatosan felzárkózott. Kosjár triplája pedig valósággal szárnyakat adott a fővárosiaknak, akik könnyű ziccerekkel fordítottak.

A második félidőben sem lehetett ráismerni a Ronchetti-kupában korábban sziporkázó játékkal az elődöntőig jutott Postásra, amelynek játékosai hibát hibára halmoztak. Kosjár és Pop tripláival nyolccal elment a BSE, aztán a negyed végén Sljahova és a fokozatosan magára találó Csákány is beemelt egy-egy hármast. A negyedik negyedben a BSE-ben egyedül Nagy D. tartotta a lelket, a Postás a negyed közepén utolérte fokozatosan fáradó ellenfelét, és végül fordított. A soproniak a szezonbeli egyik leggyengébb játékukat nyújtották, győzelmüket határtalan akarásuknak köszönhették.

Meszlényi Róbert: - Azt hittem, nehezebb lesz...

Jánossy Ervin: - Sajnos nincs annyi pénzem, hogy nyilatkozzak...