Második mérkőzését egy góllal megnyerte a magyar válogatott a női vízilabda Világkupán Kínában: a címvédő és világbajnok együttes egy góllal bizonyult jobbnak a vb-harmadik kanadaiaknál.

Világkupa, 2. forduló:
Magyarország - Kanada 10-9

Szilágyi Péter szövetségi kapitány arról számolt be, hogy csapata 4-2-re elhúzott, s a negyedik negyed elejéig végig vezetett. Akkor rövid időre a kanadaiaknál volt az előny (6-7), a magyarok azonban ezt követően sorozatban négy gólt lőttek, amire már csak két szépítő találat érkezett.

A szakvezető a csapatjátékot, illetve a küzdeni tudást emelte ki, és mind a védekezéssel, mind a támadásokkal elégedett volt. A magyarok az első mérkőzésükön, kedden 8-7-re kikaptak az olimpiai bajnok olaszoktól. Szerdán Ausztrália csapata lesz az ellenfél.

A két csoportból az első helyezett jut automatikusan az elődöntőbe, a második-harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással ugyanezért.