Az Atlanta egyre közelebb kerül ahhoz, hogy története során először tagja legyen az NHL rájátszásának, a Thrashers a Washingtont győzte le 4-2-re, amely legutóbbi nyolc meccsét elbukta, és karácsony óta mindössze kétszer nyert vendégként tizennyolc próbálkozásból. A mérkőzés első gólját jegyző Vjacseszlav Kozlov háromszázadszor volt eredményes a ligában, 400 gólpasszával így összesen 700 pontnál jár. Az Atlanta győzelmével átvette a vezetést a Dél-keleti csoportban, és ha sikerül megtartani ezt a pozíciót, akkor a playoffban nála lesz a pályaelőny, azaz a sorsdöntő meccset hazai környezetben vívhatja.

A St. Louis nagyot küzdött a Calgary ellen, 4-2-es hátrányból is kiharcolta a hosszabbítást, de a büntetőket jobban lőtték a kanadai gárda játékosai, Alex Tanguay és Jerome Iginla is bevette Jason Bacashihua kapuját, míg a vendégek részéről csak elrontott kísérleteket lehetett feljegyezni.

A Calgarynak nagyon fontos volt ez a két pont, mert ezzel megerősítette nyolcadik helyét Nyugaton, ráadásul felzárkozott az előtte lévő Minnesota, Dallas, San Jose trióra. Miikka Kiprusoff századik sikerét könyvelhette el a Flamesszel, a finn kapus a hosszabbításban rengeteget tett a győzelemért, hat lövést is hárított, összesen 29-szer védett.

Mikael Tellqvist szembesülhetett azzal, hogy milyen is a kapussors, legutóbb a poklot élte át, amikor 20 perc alatt öt gólt kapott, most pedig mennybe ment, mert a Philadelphia ellen hibátlanul teljesített, és ezzel idénybeli második shutoutját könyvelhette el. A Phoenix hálóőre egy gólpasszal is kivette a részét csapata 4-0-s diadalából, a Coyotesnak ezzel ötmeccses nyeretlenségi sorozata szakadt meg.

Két rossz formában lévő gárda találkozott Los Angelesben, ahol végül a hazaiak örülhettek, az Edmonton pedig immáron nyolc találkozó óta hajszolja eredménytelenül a győzelmet. A meccs első gólját az a Noah Clarke ütötte, aki a Kings első dél-kaliforiniai születésű játékosa, aki eredményes volt a ligában, Michael Cammaleri duplázott, Rob Blake és Lubomir Visnovsky pedig három ponttal zárt.

eredmények:
Atlanta Thrashers - Washington Capitals 4-2 (2-0, 1-1, 1-1)
Vj. Kozlov (11:26), Holik (16:51), Tkachuk (34:30), Kovalcsuk (49:35), illetve Ovecskin (25:27; 41:26, emberelőnyből)

Calgary Flames - St. Louis Blues 5-4 (0-1, 2-1, 2-2, 1-0) - szétlövés után
gól: Moss (22:28), Huselius (34:01, ee.), Phaneuf (43:16, ee.), Langkow (46:44), Tanguay (65:00, győztes büntető), illetve Backman (17:55), Stempniak (39:31, 50:06), Cajanek (47:06)

Phoenix Coyotes - Philadelphia Flyers 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)
gól: N. Kapanen (7:41), Nolan (11:12), M. Tjarnqvist (30:45, emberhátrányból), Carcillo (57:57)

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers 5-1 (2-1, 1-0, 2-0)
gól: Clarke (2:05), Frolov (5:27), Cammaleri (29:39; 55:47, ee.), R. Blake (53:47, ee.), illetve Petersen (10:32)