A Pécs 2010 simán kikapott szerdán a szlovák Kosice vendégeként a nőikosárlabda Euroliga negyedik fordulójában. A Győr elszenvedte első vereségét az Európa-kupában.

eredmény, 4. forduló, B csoport:
Kosice (szlovák) - Pécs 2010 75-57 (23-22, 17-14, 11-13, 24-8)
a magyar csapat legjobb dobói: Quigley 14, Fegyverneky 13

A technikai problémák miatt kis késéssel kezdődő mérkőzésen az 1/2-es mérleggel érkező pécsiek 4-0 - és egy gyors időkérés - után Iványi és Quigley révén fordítottak, ám a 2/1-es mutatóval álló kassai csapat csakhamar visszavette a kezdeményezést.

A magyar bajnok - amelyben Fegyverneky is feljavult - a folytatásban is állta a sarat, a félidőben 40-36 volt az állás. Fordulás után Zeljko Djokic együttese öt és fél perc alatt csupán 2 pontot hozott össze, de szerencsére a szlovákok sem remekeltek, így 47-47-nél ismét döntetlenre állt a meccs.

Az 51-49-ről rajtoló zárónegyedben két baranyai pontra 11 érkezett, ezzel eldőlt a találkozó: az előző szezonban negyeddöntős Kosice könnyedén behúzta a hazai győzelmet. Az 1/3-as mérlegnél tartó pécsiek jövő csütörtökön az olasz Tarantóhoz látogatnak.

* * *

A Seat Lami-Véd Győr kikapott szerdán a francia Nantes vendégeként, így a 4. fordulóban elszenvedte első vereségét a nőikosárlabda Európa-kupában.

eredmény, 4. forduló, H csoport:
Nantes (francia) - Seat Lami-Véd Győr 72-62 (18-18, 21-15, 16-17, 17-12)
a magyar csapat legjobb dobói:
Carson 26, Kublina 12, Semsei 10

A remekül kezdő győriek 10-18 után megtorpantak, és sorozatban 13 pontot kaptak, a félidőben már a Nantes vezetett 39-33-ra. Térfélcsere után a Carson és Semsei vezette magyar együttes még egyszer visszakapaszkodott öt pontra, ám végül elszenvedte első vereségét az EK-ban. A 3/1-es mérlegnél tartó Tapodi-alakulat jövő csütörtökön a német Saarlouist fogadja.