Az olimpiai negyedik magyar férfikézilabda-válogatott könnyedén nyert az algériai csapat ellen a spanyolországi világbajnokság utolsó csoportfordulójában, így a hétfői barcelonai nyolcaddöntőben a lengyel együttessel találkozik.

A férfikézilabda-vb menetrendje

Az élő közvetítés

Eredmény, férfikézi-vb, D csoport, 5. forduló:
Magyarország - Algéria 29-26 (14-8)
Madrid
v.: Nachevski, Nikolov (macedón)
gól: Lékai 5, Harsányi 5/1, Ancsin 5, Nagy K. 4, Nagy L. 3, Szöllősi 2, Zubai 1, Mocsai 1, Krivokapic 1, Vadkerti 1, Iváncsik 1 illetve Berkusz 6, Daud 5, Zuaui 3/1, R. Csebur 3, Berriah 2/2, Bultif 2, O. Csebur 2, Budrali 1, Rahim 1, Mokrani 1
hetesek: 2/2, illetve 4/3
kiállítások: 10, illetve 14 perc

Mocsai Lajos szövetségi kapitány felháborodottan utasította vissza azokat a feltételezéseket, hogy a magyar férfikézilabda-válogatott számolgatott volna az Algéria elleni utolsó csoportmérkőzés előtt. Nem is azt lehetett volna ezzel kisakkozni, hogy a szerb-szlovén-lengyel hármasból ki legyen a nyolcaddöntős ellenfél, sokkal inkább a negyeddöntőt figyelembe véve lehetett volna álmodozni.

Forrás: AFP/Javier Soriano

Mocsai Lajos nem számolgatott

De a kapitánynak igaza volt: minek ezt tenni? A feladat adott volt, Algéria ellen már csak presztízsokokból sem volt szabad elbukni, meg aztán ki tudja, a csapat eljut-e a legjobb nyolc közé, sokkal jobb mindig az előtte álló feladatra koncentrálni.

Ami rossz hír volt a mérkőzés előtt, hogy Császár vírusfertőzés miatt nem léphetett pályára. A veszprémi irányító a délelőtti edzés után nem érezte jól magát, így a szállodában maradt, több szerep hárult így Lékaira.

Forrás: MTI/Kovács Anikó

Lékaira több teher hárult

Az első negyedórában zavart okozott a magyarok soraiban az ellenfél agresszív nyitott védekezése, de 6-6 után sikerült elkapni a fonalat. Tatai nagyon jól védett, így a félidőben a 14-8-as eredmény már sejtette, nem lehet baj.

A második félidő elején sorra jöttek a kiállítások a magyarok ellen, de ezzel együtt sem volt mitől tartani. A csereként beállt Ancsin szórta a gólokat, közel volt a kétszámjegyű különbség. 21-12 után azonban jött a könnyelműsködés, sok labdát elszórt a csapat, így a hajrára csak három gól maradt meg, de ezen az estén ez is bőven elég volt.

A magyar válogatott Horvátország és Spanyolország mögött a harmadik lett, így a hétfői nyolcaddöntőben a C csoportmásodik helyén végző lengyelekkel meccselhet.