A Szekszárd hihetetlen izgalmak közepette jutott be a Magyar Kupa elődöntőjébe

A Szekszárd továbbjutott a női kosárlabda Európa Kupában
Szoros mérkőzést játszott egymással a TFSE és az Atomerőmű a női kosárlabda Magyar Kupa szerdai negyeddöntőjében, amiből a hosszabbítás után a tolnai csapat jött ki győztesen.

A harmadik negyeddöntő elején Bernáth Réka és Chanise Jenkins vezérletével a TFSE-MTK gyorsan 10-2-es előnybe került, és az első negyedet 21-16-ra meg is tudta nyerni. A második játékrészre ugyanez már nem volt igaz, mégis a fővárosiak mehettek 40-37-es vezetés birtokában a nagyszünetre.

A második félidőben az Atomerőmű nagyon hamar megfordította a mérkőzést. Goree Cyesha és Gereben Lívia ponterős játékának is köszönhetően az utolsó negyedet már a szekszárdiak várhatták 58-53-as előnyben.

Mivel azonban a TFSE-MTK egy 6-0-s szériával kezdte ezt a játékrészt, így Jenkins hárompontosa után visszavették a vezetést. (59-58) Bernáth sikeres büntetőivel jól tartotta pár pontos vezetését a budapesti együttes, az Atomerőműt a 19 pontig jutó Erica McCall vette a hátára.

Az utolsó öt perc 65-65-ös döntetlenről kezdődött meg. A TFSE ragadta magához a kezdeményezést, de Studer Ágnes nagyszerű teljesítményével mégis az Atomerőmű 75-72-es vezetésnél már a kezében érezhette a továbbjutást, amikor az utolsó másodpercben Gereben szabálytalankodott Bernáth Rékával szemben. A magyar játékos mindhárom büntetőjét bedobta, amivel hosszabbításra mentette a mérkőzést.

Az ötperces hosszabbításban a Szekszárd jobban játszott, mint ellenfele, így 85-79-re megnyerte az összecsapást, és bejutott a legjobb négy közé.

A Magyar Kupa harmadik negyeddöntőjét, a TFSE-MTK és az Atomerőmű KSC Szekszárd összecsapását követő sajtótájékoztató:

Killik László Női Magyar Kupa, negyeddöntő:
TFSE-MTK - Atomerőmű KSC Szekszárd 79-85 h.u. (21-16, 19-21, 13-21, 22-17, 4-10)