Szerbia legyőzte Franciaországot a tavalyi Európa-bajnokság döntőseinek találkozóján a Sydneyben zajló női kosárlabda-világbajnokság csoportkörének ötödik, utolsó fordulójában.

A valenciai Eb-fináléban a szerbek 63-54-re nyertek, kedden pedig a nyitónegyedben már 14 ponttal elhúztak, a franciák viszont a második szakaszban utolérték őket. Az Európa-bajnok csapat 46-46 után már nem engedte ki a kezéből a vezetést, végül hat ponttal nyert. A szerbeknél az Euroliga-győztes Sopron Basketet erősítő Dragana Stankovic 4, míg a túloldalon a nyáron Sopronból távozott Gabby Williams 12 ponttal zárt.

Dragana Stankovic épp dobásra készül Forrás: AFP/William West

A B csoportban már az utolsó forduló előtt elkeltek a továbbjutó helyek, Ausztrália, Kanada, Szerbia és Franciaország várhatja a negyeddöntő sorsolását: a két csoport első két helyezettjéhez a másik hatos harmadik és negyedik helyezettjét párosítják.