Az Alba Fehérvár 105-77-re legyőzte szombaton hazai pályán a Kaposvárt, így nyolc mérkőzés után is veretlen a férfi kosárlabda NB I-ben.

A székesfehérvári együttes a harmadik negyedben dolgozott ki tetemes előnyt, melyet a vendég kaposváriaknak esélyük sem volt behozni. Így továbbra is az éllovas az egyetlen veretlen együttes a bajnokságban.

Az előző kiírás harmadik helyezettje, a Körmend hazai pályán szintén a harmadik szakaszban lépett el a szegediek ellen, és végül 17 pontos sikert aratott.

A Debrecen hazai pályán, a Paks pedig idegenben győzött. A DEAC a mérkőzés felénél hatalmas hajrába kezdett, ezzel fordított és 12 pontos előnybe került a Sopronnal szemben, ezt pedig eggyel növelte a mérkőzés végét jelentő dudaszóig. Zalaegerszegen is hasonlóan alakultak az események, ám a Paks az utolsó tíz percre összeszedte magát, így győztesen hagyhatta el a pályát.

A Pécs hazai pályán 91-79 legyőzte a Budapesti Honvéd együttesét a forduló zárómeccsén. A találkozó előtt egyformán öt-öt vereséggel és két-két győzelemmel rendelkező alakulatok közül a mérkőzés elején még a fővárosiak voltak pontosabbak, de a folytatásban feljavult a pécsiek játéka és végül magabiztos győzelmet arattak.

Eredmények:
NKA Universitas Pécs-Budapesti Honvéd Sportegyesület 91-79 (19-24, 20-14, 25-16, 27-25)
DEAC-Sopron KC 86-73 (17-20, 18-20, 33-16, 18-17)
Zalakerámia ZTE KK-Atomerőmű SE 86-92 (16-27, 19-22, 31-18, 20-25)
Arconic-Alba Fehérvár - Kometa Kaposvári KK 105-77 (19-22, 29-23, 33-11, 24-21)
Egis Körmend - SZTE-Szedeák 90-73 (26-30, 20-13, 24-14, 20-16)